Satılık Tekneler

Wider’in Yeni Elektrikli İtiş Sistemi
13.10.2016 Wider’in Yeni Elektrikli İtiş Sistemi Wider, dünya yat endüstrisinde çığır açmaya hazırlanıyor. Sessiz, yakıtı adeta koklayan yeni hibrit sistemiyle Wider 150 motoryat, geleceği aydınlatıyor. 

Wider 150

Hibrit elektrik santrali konseptinin geldiği son nokta olan Wider 150, dizel-elektrik itiş sistemiyle yat endüstrisinde adından sıkça söz ettirecek. Kıçtaki makine dairesinde beklenen iki canavar dizel makine yerine üç bölgeye paylaştırılmış hibrit motorlar, 154 feet boyundaki Wider 150'nin itiş sistemini oluşturuyor. Dört adet 350 kW MAN jeneratörler baş tarafta konumlanırken, 52 lityum polimer bataryalar orta kısımda ve iki Azipod itiş sistemi Veth Propoltion adı verilen elektrik motorlarla birlikte kıç tarafta yer alıyor. Bu etkileyici planlama sayesinde motoryatın kıç tarafında, 32 feet’e kadar servis teknesi garajı için fazladan alan oluşturulmuş oluyor. Bu garaj istenildiğinde yüzme havuzuna da dönüşebiliyor. 

Wider 150-2

’52 ESTechnologies’ bataryalarının 13’lü diziler halinde yerleştirilmesi, Wider’in üstün güç yönetim sistemini daha iyi dengeleyebilmesini ve çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Sonuç olarak ortaya, 5 knot süratle sadece elektrik gücüyle altı saat seyir yapabilen 154 feet’lik bir motoryat çıkmış oluyor. Bu güç sekiz saat boyunca, tüm sistemler devrede olacak biçimde sessizce demirlemeye denk geliyor. Jeneratörleriyle Wider 150, saatte 22 galon yakıt tüketerek 4700 deniz mili mesafe katedebiliyor. Bu şekilde verilen seyir sürati de 10 knot.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.