Satılık Tekneler

Wider Yachts, ISA Teklifini Geri Çekti
02.03.2016 Wider Yachts, ISA Teklifini Geri Çekti
Daha iki ay önce üretim kapasitelerini arttırmak ve aynı zamanda ISA marka ismi altında da üretim yapmak konusunda potansiyel alıcı olduklarını duyuran başarılı Wider Yachts firması, artık bununla ilgilenmediklerini açıkladılar.

ISA-Shipyard

Şirketin kurucusu ve CEO’su Tilli Antonelli konu hakkında yaptığı açıklamada; “ISA üretim tesislerine ve markasına uzun çalışmalar ve gayretler sonrasında hazırlayıp sunduğumuz, 15 Ocak 2016 tarihli öneri paketini geri çektik. Tüm gayretlerimize rağmen, esas ilgi konumuz olan bizim iş planımız ve ISA’nın gelişim planlarının uyumsuzluğu sonucunda bu kararı açıklamak zorunda kaldık.” şeklinde düşüncelerini tanımladı.

Bu açıklama sonrasında, ISA tersanesi ile ilgilenen diğer şirketler için yeni bir fırsat ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalarda İtalyan gruplar Frittelli Group ve Palumbo Group, ISA Yachts konusu ile halen ilgilendiklerini duyurmuşlardı.

okto-süperyat

ISA tersanesinin faaliyetleri dört ayrı hangarda devam ediyor. Tersane aynı anda 80 metreye kadar bir çok süperyatı üretme kapasitesine sahip. Wider Yachts bu üretim kapasitesini, kendi ekibinin profesyonel bilgisi, Malezyalı yatırımcı Tan Sri Lim Kok Thay ve onun sahibi olduğu Genting Group’un finansal yapısı ile birleştirmeyi hedeflemişti.

2001 yılında kurulan ISA Yachts tersanesi, o tarihten bu yana 30’dan fazla süperyat üretti. Teslim ettiği yatlar arasında, sessizliği ile ünlü Okto ve şık Forever One ilk akla gelenler. İtalyan üretici tersane geleceğinin belirsizliği duyumları nedeniyle, 2014 yılının Mayıs ayından bu yana yeni bir kontrat yapamadı.

ısa-shipyard

ISA tersanesi ile ilgilendiklerini duyuran Palumbo Group CEO’su Giuseppe Palumbo; “Bizim hedefimiz Ancona’daki tersanede, tarihi Columbus Yachts markamız ile ISA markasını birlikte üretmek. Birleşme planlarımızı gerçekleştirebilirsek, tersanede Columbus 40 SH modeline hemen başlayabiliriz. Sonrasında üreteceğimiz model ise, ISA 650 model süperyat olacaktır.” dedi.

Palumbo Group, 2012 yılında Napoli’deki üretim faaliyetlerini büyütmüş, 2011 de Malta Super Yacht Services firmasını, 2014 yılında da Marsilya’daki ITM tersanesini satın almıştı. Grubun ayrıca Messina ve Tenerife’de de tersaneleri bulunuyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.