Satılık Tekneler

Wider 150 Genesi Satıldı
05.12.2016 Wider 150 Genesi Satıldı Wider’in 47,05 metrelik süperyatı Genesi satıldı. Swell Yachting’den, Golan Levi tarafından İsrail’e satılan Genesi için 26,5 milyon Euro isteniyordu.

İtalyan tersane Wider tarafından alüminyumdan üretilen yat, Fulvio de Simoni’yle Wider’in kurucusu Tilli Antonelli tasarımı. Bu yılın başında, 2016 Dünya Süperyat Ödülleri’nde Neptune ödülünü kazanmak için hazır edilen süperyat, ayrıca sahip olduğu üstün itiş sistemi teknolojisi sayesinde Teknoloji ve Yenilikçilik ödülüne de layık görüldü. 

Genesi

Sunduğu 5 kamarada toplam 11 misafir ağırlayabilen yatın master suiti, ana güvertede konumlandırılmış. Denizin üstüne doğru açılan terasa sahip olan master suitin haricinde, iki adet VIP suit ve iki adet standart kamara mevcut. Ek olarak 9 kişilik mürettebatın konaklayacağı kamaralar da var. 

Yatı Teknoloji ve Yenilikçilik ödülü sahibi yapan sistemi ise, Hollandalı ESTechnologies firmasının ürettiği, yatın kıç tarafında yer alan lityum bataryalar güçlendiriyor. Baş tarafta yer alan podlar bu bataryaları şarj ederken, bataryaların enerjisi 47 metrelik yatı jeneratörler devre dışıyken orta süratte ilerletebiliyor. Bu gücü kısaca açıklamak gerekirse, gece boyunca havalandırmalar yarım kapasite çalışırken 10 knot süratle seyredebilme ve sıfır sürat dengeleyicileri devredeyken, kamarada sadece 44,5 dB gürültüyle adeta kütüphane sessizliğinde konaklama örnekleri verilebilir. 

Kıç tarafta ayrılmış bir makine dairesi olmaması sayesinde, Genesi’nin 90 metrekarelik bir beach club’ı var. Ek olarak 7 metrelik bir tuzlu su yüzme havuzu mevcut. 

Genesi’den rakamlarla bahsedilecek olursa, 13 knot olarak belirtilen seyir süratinde 2500 deniz mili menzili, ilk madde olarak karşımıza çıkar. 10 knot süratle verilen menzili ise 4700 deniz mili. Maksimum 14.1 knot sürat yapabilen Genesi’nin ‘Sıfır Emisyon Modu’ devredeyken, sadece batarya enerjisiyle 5 knot sürat yapabiliyor. 

Genesi’nin ismi, satışının tamamlanmasının ardından ‘Bartali’ olarak değiştirilecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder