Satılık Tekneler

Wellington'da 55 knot’ta Windsurf Yarışı
04.12.2013  Wellington'da 55 knot’ta Windsurf Yarışı

 Wellington'da 55 knot’ta Windsurf Yarışı

Yeni Zelanda’nın en iyi rüzgar sörfçüleri sağanaklarda 60 knot’a (100 km/s’den kuvvetli) varan, ortalama 50 knot esen rüzgarda adeta uçtular! İki gün boyunca süren Yeni Zelanda, Wellington’daki slalom yarışlarına, ülkedeki en iyi 26 sörfçü katıldı. Sörfçülerin America’s Cup trimaranlarının süratlerine bir gövdenin üzerinde değil, bizzat bedenleriyle ulaştıkları denizde komite botunun duramaması sebebiyle, start işaretleri karadan verildi. Cesur sörfçüler yarışlarda dalga boardları ve en küçük yelkenleriyle boy göstermek zorunda kaldı. Günün son saatlerine doğru havanın 25-30 knot seviyelerine düşmesi, kurtarma botlarının da tekrar çalışabilmesine yaradı ve sonuç olarak ilk gün birkaç yarış yapılabilmiş oldu.

 Wellington'da 55 knot’ta Windsurf Yarışı

Yarışların ikinci gününde, bir önceki günden kalan hava, 10 yarış yapılabilmesine olanak sağladı. Yeni Zelanda’nın en iyi 2 numaralı sörfçüsü Laurence Carey’in dahil olduğu Team 10, Carey’in liderliğinde birinci, ikinci ve üçüncü sıralara yerleşerek yarışları domine etti.

Sonuçlar:

Laurence Carey (AWA) - Starboard/North,

Harry Reid (AWA),

Luke Watson (AWA), Tim Wood (AWA),

Dave Steele (WWA), William Novak

(WWA), Darren Nicolas (TAU),

Chris Bolt (AWA),

Paul Vliestra (DWA)

Bernard Carey (AWA)

www.watersportnews.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.