Satılık Tekneler

Wauquiez'in İlk Gündelik Yelkenlisi "Optio"
19.09.2013 Wauquiez'in İlk Gündelik Yelkenlisi

Şık tasarımıyla Cannes Yat Fuarı'nın ilgi odağı olan yeni Optio 9 modeli yelkenli tekne, Wauquiez markasının ürettiği günlük kullanım amaçlı ilk yelkenli teknesi. Akışkan çizgilere sahip olan Optio, tik kaplı güvertesiyle tamamen farklı bir kişiliğe sahip. İçinin modern ve minimalist yapısı, boş bırakılmış alanlarla rahatça hareket imkanı sunuyor. Optio'nun iç yapısındaki en önemli özellik ise, Wauquiez'in büyük modellerinde kullandığı materyel kalitesinin Optio'da da aynı şekilde kullanmış olması.

Wauquiez'in İlk Gündelik Yelkenlisi

Son derece şık güverte görüntüsünün ötesinde Optio9 kullanıcısına yüksek performansı da garanti ediyor. Optio9'un standart modeli, tamamen yarış ekipmanlarıyla donatılıyor. Yarış versiyonu güverte ekipmanları, karbon direğinde iki çift gurcataları, dikdörtgen kafalı ana yelkeniyle birlikte Rod armalama, Dyneema iskotalar, Harken vinç ve makaralar ve karbon bowsprityle bir yarış teknesi.

Optio9'un havuzluğundaki koltuklar, rahat hareket edebilme amacıyla çıkarılabiliyor. Yekeye çok yakın konumlanmış vinçleri ve kendi tramola atan floğu sayesinde 'aile ekibiyle' de rahatça kullanılabilir.

Wauquiez'in İlk Gündelik Yelkenlisi

Optio9'un içinde katlanılabilen tik masa ve iki ayrı yatağa dönüşebilen açılır koltuk bulunuyor. Ayrıca mutfağında lavabonun yanı sıra opsiyonel olarak mikro-dalga fırın ve 50 litrelik buz dolabı da yer alabiliyor. 9 metrelik yelkenlilerde az rastlanan ayrı tuvalet bölümü de, Optio9'da düşünülmüş.

Standart olarak sunulan 14 beygirlik Yanmar dizel makinenin yanı sıra opsiyonel olarak %100 elektrikle çalışan OceanVolt 8.5KW elektrikli motor da yer alabiliyor.

Wauquiez'in İlk Gündelik Yelkenlisi Wauquiez'in İlk Gündelik Yelkenlisi

Teknik Özellikler:

LOA

9.00 m

LWL

8.57 m

Max beam

2.55 m

Engine

I/O 14 cv – Sail drive

Lifting Keel

Cast iron, (hydraulic system)

Draft

1.00 m/ 2.20 m

Height

13.20 m

Displacement

empty/Light 2130 kg / 2380 kg

Capacity fuel

40 l

Capacity water

50 l

Capacity black water

35 l

Design category (CE)

C - 8 pers (pending) B (Option)

Size rigging

Main

26.5 m²

Jib

17,0 m²

Main + Jib

43.5 m²

I

10.65 m

P

10.95 m

J

3.60 m

E

3.50 m


http://www.wauquiez.com/?
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder