Satılık Tekneler

WallyCento#4 Yelkenlisi
09.02.2016 WallyCento#4 Yelkenlisi
Ünlü İtalyan tasarımcı Pininfarina, dördüncü WallyCento gövdesi üzerindeki tasarım çalışmalarında, İtalyan Persico Marine ekibine katıldı. 100 WallyCento yelkenlisi, 30.48 metre uzunluğunda olacak. WallyCento#4 yelkenlisinin iç dekorasyon çalışmalarında, Persico Marine ekibine katılan ünlü İtalyan tasarım ofisi Pininfarina çizgileri ile fark yaratacak.

WallyCento#4

Wally, geçtiğimiz yılın Kasım ayında serisinin dördüncü gövdesi olan WallyCento’nun satışını duyurmuştu. Yelkenlinin üretimi çok hızlı ilerlemiş, yat gövdesi ve güvertesinin laminasyonuna başlanmış durumda.

Persico tersanesindeki inşa süreci, Nembro tesislerinde dişi CNC kalıp imalatı ile başladı. Kalıp 45m bir fırının olduğu yeni Persico Savona Facility merkezine götürülerek, üretimine devam ediliyor. 30 metrelik yarış - gezi sınıfı lüks yelkenli yat, 2017 yazında teslim edilecek.

WallyCento#4 gövdesi yenilikçi karbon fiber kompozit üretim teknolojisi ile, serisinin en son temsilcisi olacak. Persico Marine Amerika Kupası ve Volvo Ocean Race yarışlarına katılan pek çok yelkenli üretmesi ile ünlüdür. 

Dünyaca ünlü yat üreticisi Persico Marine Genel Müdürü Marcello Persico; "Sahip olduğumuz yüksek kaliteli üretim süreçleri sayesinde, kutu kuralı ve sınırlamaların yanı sıra, Wally ruhuna uyumlu bir yat ağırlığını optimize etmenin mümkün olacağından eminim” dedi.

Pininfarina tasarım ekibi Persico Marine ile çalışmasında, iç dekorasyonda karbon fiber ve hafif ahşap kullanarak şıklık ve sportif görünümü birleştirmeyi başaracak.

WallyCento#4-2

30,48 metre uzunluğundaki yarışçı ve gezi tipi yelkenlide kusursuz konfor, üstün performans ve yarışçı manevra kabiliyeti bu boyut içinde bütünleştirilecek. Aslında tutkulu bir yarış yatçısı olan yeni sahibini. daha önce üretilen yatların performansı ve tarzı etkiledi. Böylece kendisi de WallyCento kulübüne katıldı.

Gemi inşa mühendisi Mills Design tarafından optimize edilen plan sayesinde, ağırlık azaltıldı, gövde daha güçlü hale getirildi ve denge açısından ağır yükler merkeze çekildi. 

WallyCento#4'de 6 konuk için konaklama olanağı bulunuyor. Ancak, yelkenlide 10 kişilik bir yemek daveti de verilebilecek bir yerleşim bulunuyor. Konforlu lüks yelkenli ile, yelken gezisi yapmanın yanı sıra sahip olacağı 300 HP motoru ile istenildiğinde, yarışlar dışında 11 knot hıza çıkabilmek mümkün olacak. 

WallyCento#4'ün 2017 yılında denizlerde olması bekleniyor. Yeni yat denize indirildiğinde, WallyCento kulübünün kendinden önceki yatları Galateia, Magic Carpet3 ve  Open Season yatları ile buluşacak. Her biri 100 ft uzunluğunda olan yatlar, WallyCento sınıf kurallarına uygun olarak imal ediliyor.

Wally, 1994 yılından bu yana 30 metre üstü yelkenli yatlar üreten bir firma olarak bilinmektedir. 32 metre uzunluğundaki Nariida yelkenlisi o tarihlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde Concordia Custom Yachts tarafından üretilmişti. Wally, aradan geçen yıllar içinde başarılı bir çıkış yakalayarak, son 5 yıl içinde üretiminin % 25’ini gerçekleştirdi.

WallyCento#4-3

Halen Wally markası ile iki yeni projenin üretimi devam ediyor. WallyCento ve Wally 110 yelkenli yatlarının bu yılın içinde teslim edilmesi planlanıyor.

www.wally.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder