Satılık Tekneler

Wally Cento'nun 3. Gövdesi Satıldı
28.12.2013 Wally Cento'nun 3. Gövdesi Satıldı

Wally Cento'nun 3. Gövdesi Satıldı

Wally Yachts, İngiltere'de, Green Marine tersanesinde yapımı devam etmekte olan üçüncü Wallycento'nun satışını tamamladı. Hamilton ve Magic Carpet3'ün muhteşem yarışına ortak olacak olan bu yeni wallycento'nun sahibini Amerikalı olduğu belirtildi .

'Wally Sınıfı ve wallycento Sınıfı, başarılı rekabetçi ortamı sayesinde yeni tekne sahibini cezbetti.' diyen Wally ve Wally Sınıfı başkanı Luca Bassani sözlerine şöyle devam etti: 'Yeni wallycento'nun sahibi, üstün bir yelkenci ve yarışçı. Kendisi bizimle tüm yarışlarımıza katılacak ve Akdeniz'de seyir yapacak.'

Wally Cento'nun 3. Gövdesi Satıldı

Reichel Pugh mühendisliğinde inşa edilen projenin iç ve dış tasarımları Wally tarafından yapıldı. Magic Carpet3 ile aynı mühendisler tarafından tasarlansa da, bu yeni wallycento, Magic Carpet3'ten daha farklı.

Magic Carpet3 ile arasındaki en belirgin farklardan biri, yeni wallycento'nun tek dümen palasının olması. Bununla birlikte gövde hatlarında da belirgin farklılıklar mevcut. İki teknenin güverte yapıları da birbirinden farklı. Yeni wallycento'nun havuzluğu, güvertenin diğer kısımlarıyla entegre olmak üzere tik kaplı. İç düzeni ise genel anlamda Magic Carpet3 ile aynı. İç mekanındaki belirgin fark, mutfağın iskele tarafa ve tayfa kabininin sancak tarafa kaymış olması. Bunun yegane amacı ise yemek hazırlıkları esnasında makine dairesine erişimin engellenmemesi.

Wally Cento'nun 3. Gövdesi Satıldı
Wallycento "Magic Carpet3"

Hafif, karbon kompozit gövdesi sayesinde rüzgaraltı seyirde 25 knot süratleri aşabiliyor. Bu yeni üçüncü wallycento'nun planlanan teslim tarihi haziran 2015.

Teknik özellikleri:

Length overall // 30.48 m ?Length waterline //?

Maximum beam // 7.20 m ?

Draught // 4,40 / 6,20 m (lifting keel)

Displacement // 49,95 tonnes ?Sail area // 640 sqm ?

Accommodation // 6 guests + 2/4 crew Saloon // Table and seats for 10 ?

Naval architecture // Reichel Pugh Exterior design // Wally / Luca Bassani Interior design // Wally / Luca Bassani ?

Construction // Green Marine, UK Certification // Germanish Lloyd ?

Mast and boom // Southern Spars TPT Rigging // Southern Spars EC6 ?

Engine // TBD - 300 hp

Wally Cento'nun 3. Gövdesi Satıldı


www.wally.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.