Satılık Tekneler

Vripack'ten Yeni Süperyat Projesi - Flow
15.04.2015 Vripack'ten Yeni Süperyat Projesi - Flow
Hollandalı Vripack tasarım ofisinin, Yeni Zelandalı tersane McMullen & Wing için tasarladığı 51 metre uzunluğundaki “Expedition” süperyat projesinin detayları gün yüzüne çıktı. Şu anda ismi Flow olan süperyatta 10 konuk ağırlanabilecek ve 10 mürettebat konuklara hizmet edecek.

Vripack'ten Yeni Süperyat Projesi - Flow

Süperyat konuklarına yerleşim düzeni sayesinde daha mükemmel bir yaşam için, çok daha fazla mekan sunuyor.

Süperyat Flow'da iç bölümlerindeki tamamen el yapımı seçkin özellikleri ile, öğünülecek zengin malzemeler seçilmiş. Harika bir dokunma hissine sahip okside bakır ve videla (buzağı derisi) sadece bazıları. Vripack tasarım direktörleri Bart Bouwhuis ve Marnix Hoekstra tasarımın tanıtım toplantısında duygularını şu şekilde dile getirdiler; “Flow süperyatı dış hatları ile çok rağbet görecek, fonksiyonelliği onu izleyecek. Sahip olduğumuz bütünsel felsefemiz ile bütünleşerek, baş döndürücü bir dış tasarım ve gemi inşa mimarisinde bir köşe taşı olacak uyumlu iç dekorasyon hedefledik.”

Vripack'ten Yeni Süperyat Projesi - Flow-1  

“Fantasy Fact #7170” kod adıyla Hollanda’daki Vripack tasarım ofisinde tasarlanan Flow süperyatında, siz seyir yapmak istediğiniz yere güvenle ve konforla götürmesi amaçlandı. Dünyanın yedi denizinde seyir yapabilmesi için, tasarım ofisinin 7.000 gövde tecrübesi ile dizayn edildi. Küresel eğilimlerin gücü her geçen gün değişiyor. Vripack ekibi yeni nesil yat sahipleri için, yeni jenerasyon süperyat tasarımı konusunda bir kıvılcım yaktıkları inancındalar. Flow süperyatının tasarımında da yeni trendler kullanılmış; ekip şeffaflaştırma, katmanlaştırma ve 3D-yazıcılardan faydalanmış. Vripack ekibi Flow süperyatında tasarımın yanı sıra, gemi inşa, statik, mekanik mühendislik hizmetlerini gerçekleştirmiş. 

Süperyatın benzersiz özellikleri arasında, ana güvertede bulunan tamamen camdan oluşma bir sahil terası bulunuyor. Tender ve deniz oyuncakları denize indirildiğinde, tekne güvertesi dışa doğru iki katına büyüyerek, mükemmel büyüklükte ve gölgeli açık havada yaşam alanı oluşuyor. Korkuluklarında katlanması sonrasında bu bölüm, muazzam bir salon veya parti alanına dönüşebiliyor. Yukarıya güneşlenme güvertesine çıktığımızda bir barbekü ve spor barı bizleri karşılıyor. Tabii ki büyük bir jakuzi, rüzgardan korunmuş güneşlenme alanları onları bütünlüyor.

Vripack'ten Yeni Süperyat Projesi - Flow-2

Süperyatın hazine dairesi ise, köprü güvertesinde sancaktan iskeleye uzanan doğal ışık ile dolu, tam yükseklikteki “Dünyanın Penceresi” olarak tanımlanabilecek lokasyon, aile yemekleri ve gece geç saatlere kadar devam edecek sohbetler için ideal. Odanın merkezine konumlandırılmış olan dolap, aile hazinesinin yer aldığı müze denilebilir. Flow süperyatı ile yapılacak seyirlerden de, toplanarak zenginleşecek deniz kabukları, taşlar ve birçok unutulmaz obje bu dolapta sergilenecek.

Çelik, alüminyum ve kompozit malzemelerden oluşacak deplasman tip gövdeye sahip olacak süperyat Flow’da, 130.000 litre yakıt ve 15.000 litre temiz su kapasitesi bulunuyor. Süperyat ikiz Caterpillar C7.1 motorlar ile donatılmış ve seyir hızı 12 knot olacak, Flow maksimum hız olarak 16 knota ulaşacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.