Satılık Tekneler

VOR’un Yelkenlerini Yine North Sails Yapacak
19.02.2016 VOR’un Yelkenlerini Yine North Sails Yapacak
Volvo Ocean 65 one-design (tek tip) yelkenlilerin 2017-2018 mücadelesinde resmi yelken sağlayıcısı, dünyaca ünlü yelken üreticisi North Sails olacak. 

2015 Haziran ayında finişi verilen ve ilk defa ‘one design’ (tek tip) olarak Volvo Ocean 65 yarış yelkenlileriyle yapılan son Volvo Ocean Race’de, teknelerin yelkenleri yine North Sails tarafından sağlanmıştı.

Volvo-Ocean-Race

Dünyanın en fazla ses getiren uzun mesafeli yarış organizasyonu olan Volvo Ocean Race’in son yarışında, 40 bin deniz mili mesafede takımların sınırlandırılmış yelken gardrobunda gösterdiği dayanıklılık ve performans ile North Sails 3DiTM ürünü başarısını dünyaya kanıtlamıştı. 

Volvo Ocean Race’in tersane servis şefi Nick Bice, North Sails’ın geçen yarışta gösterdiği performans sonucunda, sıradaki yarışta başka bir alternatif düşünmediklerini söyledi. Bice; ''Sadece Volvo Ocean Race ve diğer okyanus yarışlarındaki geçmişi sebebiyle değil, organizasyonumuz tarafından konulmuş bir çok kriterden geçebildiği için North Sails’ı seçtik.'' dedi. 

Volvo-Ocean-Race-2

Yeni anlaşma sonrasında North Sails başkanı Ken Read; ‘1989’da Steinlager 2 dahil, bu büyük yarışın dokuz şampiyonundan sekizine güç veren North Sails, bu organizasyonda çok kuvvetli köklere sahip. Kendi açımdan ise üç organizasyonuna katıldığım bu yarış, benim hayatımda çok özel bir yere sahip. Performans ve dayanıklılık unsurları, tek tip yelkenlilerle yapılan bu yarışların temelini oluşturuyor. North Sails’ın patentli 3Di ürünü, şimdiye kadar üretilmiş en performanslı ve en dayanıklı yelkenler olma özelliğiyle bu unsurlara tamamen sahip olduğunu kanıtladı.'' dedi.

Tasarımcılar şimdi Volvo Ocean 65’lerin yelken gardrobunu tamamlamak için çalışıyor. 2016’nın ortalarında belirlenecek olan 2017-2018 yarışının rotasının ardından, yeni North Sails yelkenler Nisan 2017’de 13. versiyon yarış için takımlara teslim edilecek. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.