Satılık Tekneler

VOR’da tarihi zafer Çinli ekibin oldu!
27.01.2015 VOR’da tarihi zafer Çinli ekibin oldu! VOR 2014-2015 3. offshore ayağında zafer Çinli ekip Dongfeng’in oldu. Abu Dhabi’den start alan 3. ayak yarışı, 23 günlük serüvenin ardından Çin’in Sanya kentinde son buldu. 3. ayağın finiş hattının bulunduğu Sanya kentinde ev sahibi olan Dongfeng Race Team, büyük coşkuyla karşılandı. Abu Dhabi Ocean Racing ikinci, Türk bayraklı teknede yarışan Amerikalı ekip Team Alvimedica üçüncü oldu.

VOR’da tarihi zafer Çinli ekibin oldu!

2008-2009 ve 2011-2012 ayaklarına Çin’den sırasıyla, Green Dragon ile Team Sanya ekipleri katılmıştı. Bunlardan hiçbiri Dongfeng gibi ayak zaferi yaşayamadı. 40 bin deniz mili mesafeli büyük yarışın lideri, bu zaferin ardından Dongfeng Race Team olarak tarihe geçmiş durumda. Yarışın bitmesine 6 ayak daha var. 

Dongfeng’in ardından finişe giren tekne Abu Dhabi Ocean Racing oldu. Toplam 23 gün, 16 saat, 50 dakikalık yarış süresiyle ikinci olan Abu Dhabi’den sonra ise Team Alvimedica finiş verdi. Podyum zaferine ulaşan Türk sponsor Alvimedica’nın Amerikalı ekibi 3. ayağı 23 gün, 17 saat, 51 dakikada tamamladı.

Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt, takımın Sanya’ya varmasının ardından şunları söyledi; ‘Ekip son derece belirgin bir şekilde gelişim gösterdi. Yarışların ilk gününden itibaren tecrübelerine sürekli yenisini eklediler ve ilk iki ayakta bilgi dağarcığını yukarıya taşıdılar. Özellikle bu 3. ayakta olmak üzere yol boyunca birçok zorlukla başa çıktılar. Alvimedica takımı, başarıya giden yoldaki azmini bu podyum zaferiyle kanıtlamış oldu.’ dedi.

VOR’da tarihi zafer Çinli ekibin oldu!

Bengal Koyu’ndaki hafif hava koşulları, dünyanın en yoğun üç gemi trafiğinin ortasında kalmak gibi, stratejik açıdan belkide en zor ayak tamamlanmış oldu. Charlie Enright yarışın ardından ‘Bu, birçok değişkenin bir araya geldiği bir olay. Birçok koşulda tekne süratimiz daha iyiydi. Ekibimiz her geçen gün daha iyi performans sergiliyordu ve daha etkin bir şekilde çalışmaya gayret gösteriyordu. Performansımızı arttırmak için son derece motiveydik ve geçen iki ayağın ardından bu ayakta bunu başardığımızı gösterdik.’ dedi.


 
Alvimedica’nın ardından MAPFRE ekibi yaklaşık 40 dakika sonra finiş verdi. MAPFRE’den sadece 2 dakika sonra finişe TEAM Brunel girdi. Team SCA ise kadınlardan oluşan ekibiyle henüz finiş hattını geçmedi.

 
http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder