Satılık Tekneler

VOR'da Sanya’dan Auckland’e 9. gün
17.02.2015 VOR'da Sanya’dan Auckland’e 9. gün

VOR’da lider, hafif hava sistemine çarptı. Volvo Ocean Race 2014-2015’in 4. ayağında Hollanda bayraklı tekne Team Brunel lider konumda. 9 gün önce Sanya, Çin’den start alan VOR filosu, 9 gündür yarışmaya devam ediyor. İkinciye, yaklaşık 100 deniz mili açtığı farkı eriyen Team Brunel’in Yeni Zelanda’daki finiş hattına yaklaşık 3 bin deniz mili yolu daha var.Son rapordan sadece 24 saat önce, Team Brunel ile en yakın rakibi Abu Dhabi Ocean Racing arasında 100 mile yakın fark bulunuyordu. Yaklaşık 15 knot esen rüzgar şartlarında tekne sürati de 15 knot’lara gerileyen Team Brunel son 24 saatte çok şey kaybetti. Bugün gelen rapora göre Team Brunel ile Abu Dhabi arasındaki fark 30 deniz mili mesafeye kadar geriledi. Bu süre zarfında Abu Dhabi’nin sürati Team Brunel’e göre 4 knot daha yüksek idi. Şimdi ise süratler aynı hava sisteminde seyrettikleri dolayısıyla eşitlenmiş durumda.

Sert koşullarda zorlu apaz seyireden VOR filosu nispeten hafifleyen ve ‘kafalayan’ rüzgar ile daha rahat bir seyir moduna geçtiler. Şimdi ise yolun kalanında yelkencileri ciddi bir taktik savaşı bekliyor. Güneye doğru inişe geçecek olan teknler arasında Team SCA pozisyon itibariyle en dezavantajlı konumda gibi gözüküyor. Sıralamada da en yakın rakibi Team Alvimedica ile arasında yaklaşık 40 deniz mili fark var.

MAPFRE üçüncü sırada yarışmaya devam ediyor. 3. Ayağın galibi Dongfeng Race Team dördüncü. Team Alvimedica beşinci sırada.


www.volvooceanrace.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.