Satılık Tekneler

VOR’da ilk etap galibi Abu Dhabi Racing ekibi
06.11.2014 VOR’da ilk etap galibi Abu Dhabi Racing ekibi

Volvo Ocean Race’in koşulan ilk ayağında finişler gelmeye başladı. 1. ayağın galibi Abu Dhabi Racing olurken, Türkiye saatiyle dün akşam finişe gelen podyumun diğer iki ekibi Dongfeng Racing ve Team Brunel oldu.

Volvo ocean race- Abu Dhabi  Racing

25 günü geride bırakan ekipler, Volvo Ocean Race 2014-2015’in en zorlu ayaklarından birini tamamlamak üzereler. Alicante, İspanya’dan yola çıkan 7 teknelik filo, büyük yarışın ilk ayağını Ian Walker ve ekibi Abu Dhabi’nin arkasından tamamlamaya başladı. 6 bin 487 deniz mili mesafeyi 25 gün 3 saat 10 dakikada tamamlayan Abu Dhabi ile Dongfeng’in son millerdeki ‘kapışması’ tüm dünyada nefeslerin tutulmasına sebep oldu. Adeta ‘match race’ havasında yaşanan mücadelede sıyrılan taraf 44 yaşında olan Ian Walker dümenciliğindeki, Abu Dhabi oldu ve Dongfeng’in sadece 12 dakika önünde finişe ulaştı.

Dongfeng Race Team’in ikinciliği ise belkide çok daha anlamlıydı. Önce dümen palası kırıldı, ardından iskota donanımında hasar meydana geldi ve son olarak dümeni kırıldı. Herşeye rağmen Dongfeng ekibi kafaya oynayıp ikinci olmasını bildi.

Team Brunel ise ilk ayağı Bouwe Bekking dümenciliğinde 25 gün 7 saatte tamamlayarak üçüncü oldu. Şuanlık finişe en yakın tekne 4. sıradaki Team Vestas Wind. Ardından Türk bayraklı Team Alvimedica geliyor. 6. sırada MAPFRE ve en geride kadınların oluşturduğu ekip Team SCA var.  


www.volvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.