Satılık Tekneler

VOR’da buz dağı uyarısı
04.11.2014 VOR’da buz dağı uyarısı
Volvo Ocean Race’de buz dağı uyarısı yapıldı. Organizatörler tarafından 300 metrelik buz dağının farkedilmesi sonucu ‘yasaklı bölge’ ilan edildi. Dev buz dağının etrafını kapsayan Cape Town’a yakın bölgenin koordinatları belirlendi ve yarışan ekiplerle paylaşıldı. Bölgeye girilmesi durumunda ekipler ceza alacak. 

VOR’da buz dağı uyarısı

7 teknenin yer aldığı ve yarışmaya devam ettiği Volvo Ocean Race’de, Cape Town Güney Afrika’ya yaklaşılıyor. Alicante İspanya’dan start alan Volvo Ocean Race filosuna, organizasyon tarafından farkedilen 300 metrelik buz dağının ardından uyarı yapıldı ve girilmesi yasak bölge oluşturuldu. Yarış kontrolü ekibinden Mark Covell’in de altını çizdiği gibi buz dağları yelkencilerin en korktuğu unsurlardan biri. 

VOR’da buz dağı uyarısı

Süratten çok dayanıklılık amacı çerçevesinde tasarlanan ve üretilen tek tip Volvo Ocean 65 tekneleri ne kadar dayanıklı olsalar da, buz dağına çarpma gibi durumlara karşı ‘çaresiz’ sayılabilirler. Abu Dhabi ekibinden Justin Slattery ‘Bunlar gibi teknelerin herhangi bir kötü durumda batmaları fazla zaman almaz.’ diyerek, oluşabilecek durumların ciddiyetini ortaya koymuştu.

VOR’da buz dağı uyarısı

Volvo Ocean Race 2014’ün ilk ayağında 23 gün geride kalırken, 6847 deniz mili rotada Abu Dhabi Ocean Racing lider konumda. Türk bayraklı Alvimedica beşinci, tamamen kadınlardan oluşan Team SCA son sırada yer alıyor. Finişlerin 6 Kasım tarihinde verileceği hesaplanıyor. 


 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder