Satılık Tekneler

VOR-Lisbon koyiçi yarışı galibi "TEAM MAPFRE"
07.06.2015 VOR-Lisbon koyiçi  yarışı galibi "TEAM MAPFRE" Volvo Ocean Race’in 8. Ayak startından önce, Lisbon’da gerçekleşen koy içi yarışını MAPFRE ekibi kazandı. İkinci koy içi yarış galibiyetini alan İspanyol tekne bu sonuçla koy içi yarışları genel klasmanı 5.’si olmuş oldu.Yarışta son kavançayı Abu Dhabi ile aynı anda atan MAPFRE, Iker Martinez dümenciliğinde nefes kesen bir birincilik almış oldu. Ian Walker komutasındaki Abu Dhabi Ocean Racing, MAPFRE’nin sadece birkaç metre gerisinden finişe girerek ikinci oldu. 

Bu galibiyet ile İspanyol MAPFRE teknesi, Newport’un ardından bir koy içi birinciliği daha aldı ve Volvo Ocean Race 2014-2015’te koy içi genel klasmanında podyum şansını sürdürmeyi başardı. Yarışta birinciliği saniyelerle kaybeden Abu Dhabi Ocean Racing ise bu sonucun ardından yine en yakın rakibine 4 puan farkla koy içi klasman liderliğini devam ettirdi. Bu fark, geride kalan iki koy içi yarışında büyük bir sürpriz olmazsa Abu Dhabi ekibinin koy içi klasman birincisi olmasına yetecek gibi gözüküyor.

Volvo-ocean-race-lisbon-inport-race

Volvo Ocean Race koy içi yarışları genel klasmanında Abu Dhabi’nin arkasındaki ikinci Team Brunel, bu yarıştaki kötü derecesiyle rakibinden puan anlamında iyice geride kalmış oldu. 

Türk bayraklı teknede yarışan Amerikalı ekip Team Alvimedica ise Lisbon’daki  koy içi yarışında üçüncü oldu. Alvimedica’nın ardından kadınlar ekibi Team SCA geldi. Team Brunel beşinci, Dongfeng Race Team altıncı ve tekneleri tamir edilerek yeniden Volvo Ocean Race’de boy gösteren Team Vestas Wind son sırada yer aldı.

Team Mafre- Lisbon

Volvo Ocean Race koy içi yarışları genel klasmanı:

1. Abu Dhabi Ocean Racing - 21puan
2. Team Brunel - 25 puan
3. Team SCA - 28 puan
4. Team Alvimedica – 31 puan
5. MAPFRE - 32 puan 
6. Dongfeng Race Team- 33 puan
7. Team Vestas Wind - 59 puan


www.volvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.