Satılık Tekneler

VOR filosu Newport’da koy içi yarışını yaptı
17.05.2015 VOR filosu Newport’da koy içi yarışını yaptı Volvo Ocean Race 2014-2015’in yedinci koy içi yarışı olan Team Vestas Wind Newport In-Shore yarışını, MAPFRE teknesi kazandı. Koy içi yarışları serisinde lider konumda olan Team Brunel ise kötü start aldığı yarışı 5. sırada bitirerek liderliği Abu Dhabi’ye kaptırdı.Binlerce yelkenseverin Fort Adams, Newport’ta toplandığı ve heyecanla seyrettiği koy içi yarışında rüzgar 12 knot civarında esti ve koşullar yarış için gayet elverişli idi. Kötü bir start alan Team Brunel, yarış boyunca filoyu geriden takip etmek zorunda kaldı. İlk şamandıranın ardından Abu Dhabi Ocean Racing’i geçmeyi başarsalarda, Code-0 yelkenlerini basarken yaşadıkları problem sebebiyle yeniden geriye düştüler. Yarışın son bölümlerinde Dongfeng Race Team’i geçmeyi başaran Team Brunel, kadınlar ekibi Team SCA’nın gerisinde, beşinci oldu.

Kazanan MAPFRE’nin ardından Türk bayraklı tekne, Team Alvimedica ikinci oldu. Abu Dhabi Ocean Racing üçüncü sıraya yerleşerek koy içi yarışları genel klasman liderliğini elde etti. Team SCA dördüncü, Team Brunel beşinci ve Dongfeng Race Team altıncı sıraya yerleşti. 

VOR filosu Newport’da koy içi yarışını yaptı

Volvo Ocean Race filosun bugün yedinci ayak için start alacak. Lisbon’daki finişe ulaşmaya çalışacak olan filo yaklaşık 2 bin 800 deniz mili mesafe ile Atlantik Okyanusu’nu geçecek. Yarış süresinin yaklaşık 8 gün olacağı tahmin ediliyor. Filo, Portekiz’in başkentine 25 Mayıs’ta varacak. 

http://www.volvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder