Satılık Tekneler

Volvo Penta’ya Yenilik Ödülü
19.03.2015 Volvo Penta’ya Yenilik Ödülü
Volvo Penta yeni ‘önden çekiş sistemi’ ile, teknelerde alışılagelmemiş şekilde itiş gücü yerine çekiş gücü ortaya koyuyor.

Volvo Penta’ya Yenilik Ödülü

Uluslararası ''NMMA Innovation Award’'a layık görülen Volvo Penta’nın bu yeniliği, denizcilikte çığır açacak nitelikte. İleriye doğru bakan, yön değiştirebilen pervane sistemleri, ayarlanabilen trim drive özelliğiyle teknede yer alıyor. Tekne gövdesinin ön tarafında konumlanan çift pod sistemi, itme yerine tekneyi suda çekme konseptiyle çalışıyor. Bu tasarım, tekne üreticilerine dalış, yüzme ve teknenin kıçından balık tutma gibi aktiviteler için özel tasarımlar üretebilmeyi mümkün kılıyor. Volvo Penta’nın ABD’deki başkanı Ron Huibers; ‘Prestijli NMMA Innovation Award’ı kazanmamız, ortaya koyduğumuz bu yeniliğin başarısının başlangıcı olarak görülmeli.’ dedi. Ek olarak bu teknolojiyle Volvo Penta’nın, denizcilik endüstrisindeki etkileyici ‘ilkler’ listesinin en yenisi ve etkileyicisi olarak; 1959 Aquamatic sterndrive, 1982 DuProps, 2005 IPS, 2006 joystick kontrolleri ve 2013 Glass Cocpit’in yanında yer alacağını belirtti. 


http://www.volvopenta.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder