Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race'deki son gelişmeler
27.10.2014 Volvo Ocean Race'deki son gelişmeler
Volvo Ocean Race filosu güneye doğru ilerledikçe rüzgar şiddeti gitgide azalmaya başladı. Dün yaklaşık 2-3 knot hafifleyen rüzgar halen azalmaya devam ediyor. 

Abu Dhabi Ocean Racing, Team Brunel ve Team Vestas Wind; 7 tekneye liderlik eden ekipler. Filonun önündeki bu üçlü şuanda güney-güneydoğu yönünde seyirlerine devam ediyorlar. St Helena yüksek basınç sisteminde devam etmeye çalışıyorlar.

VOR’da son durum detayları

MAPFRE ve Team SCA, ilginç bir şekilde Brezilya’ya yakın seyirlerini sürdürüyorlar. Bunun sebebinin Rio de Janeiro’ya yakın alçak basınç sistemine girme çabası olabileceği düşünülüyor. 

VOR’un son detaylarından biride, geride kalan 24 saat içinde Ian Walker’ın Abu Dhabi teknesinin en çok mil mesafe katetmesi ve bunun yanında MAPFRE’nin en az mesafe kateden tekne olması.

Dongfeng Race Team ise hala kovaladığı rüzgarı yakalayabilmiş değil. Şuan itibariyle en düşük tekne süratiyle en hafif havada seyreden tekne.
 

www.volvooceanrace.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder