Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race’de tarihi finişler
01.03.2015 Volvo Ocean Race’de tarihi finişler


2014-2015 Volvo Ocean Race
’in heyecan dolu 4. ayağı sona erdi. Kazanan İspanyol ekip MAPFRE oldu. 41 yıllık yarış tarihinin en yakın mücadelesinin sergilendiği 4. ayakta Sanya’dan Auckland, Yeni Zelanda’ya ilk ulaşan ekip MAPFRE oldu. İspanyol bayraklı MAPFRE, ilk ayağın ardından Cape Town’da son sıradaydı. Abu Dhabi Ocean Racing Auckland’a MAPFRE’nin sadece 4 dakika gerisinde geldi. Üçüncü Dongfeng Race Team olurken bu yakın mücadelelerin hemen arkasında, sadece bir saatten biraz fazla geride Team Alvimedica finişe geldi. Sanya’da 3’lük kürsüsüne çıkan Türk bayraklı, Türk sponsorlu Alvimedica ekibi, filonun en genç takımı olarak başarılı bir yarış çıkardı.


VOR- Team Mafre

Çin’in Sanya kentinden start alan VOR filosu, 20 günlük yarış macerasında genel olarak hafif havada seyretti. Team Alvimedica’nın ardından beşinci Team Brunel oldu. Start etmeyen Team Vestas Wind haricinde yarışan filonun sonuncusu ise kadınlardan oluşan Team SCA.

VOR filosu 14 Mart’a kadar dinlenecek ve hazırlıklarını tamamlayacak. 14 Mart 2015 tarihinde Auckland’da koy içi yarışları gerçekleştirilecek. 5. offshore ayağının startı ise, koy içi yarışından hemen sonraki gün, 15 Mart’ta yapılacak. VOR filosu Brezilya’ya, yarışacak.

Team Mafre

Geride kalan 4 ayağın ardından Abu Dhabi Ocean Racing, genel klasmanı lider olarak sürdürüyor. Aynı puanla Dongfeng Race Team ikinci sırada. Team Brunel üçüncü, son ayağın galibi MAPFRE dördüncü, Team Alvimedica beşinci ve Team SCA altıncı sırada. Büyük kazadan sonra tekneleri henüz yarışabilir seviyeye gelemeyen ve üç ayaktır finiş göremeyerek 8’er puan alan Team Vestas Wind son sırada yer alıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.