Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race'de Neler Oluyor ?
18.10.2014 Volvo Ocean Race'de Neler Oluyor ?
Volvo Ocean Race’e katılan yedi tekne de yarışın start aldığı Alicante’den ayrıldıktan sonraki olağanüstü beş gün boyunca liderlik keyfini en az bir kere yaşadılar. 

Volvo Ocean Race – Neler Oluyor ?

Geçmiş yıllarda, yarışın ilk ayağı olan Alicante – Cape Town etabında filodaki tekneler arasında onlarca mil olacak şekilde uzun bir konvoy olurdu. 
Bunun yerine bu yıl filo koy içi yarış yapar gibi sahile yakın yol alıyor. Tekneler arasında ancak yüzlerce metre var. Bunun anlamı, her denizci rakiplerini çıplak göz ile de takip edebildiği için kendilerini daha rahat hissetmesi.

Volvo Ocean Race – Neler Oluyor ?

Perşembe günü Abu Dabi Ocean Race takımı rakiplerinin az önünde lider durumda iken Dongfeng Race Team ikinci sırada ve yüksek topukları ile SCA üçüncü sırada bulunuyordu. Cuma günü sonunda ise Dongfeng Race Team yarışta yeniden liderliği ele aldı, Abu Dabi Ocean Race bu sefer ikinci sıraya geriledi.

Volvo Ocean Race - Neler Oluyor?

Yarışın ilk etabının % 20’sinin geçildiği şu anda üçüncü sıra Team Brunel, dördüncü sırada ise Team Vestas Wind, beşinci sırada MAPFRE, altıncı sırada Team Alvimedica ve son sırada ise SCA takımı bulunuyor. Ancak tüm ekipler arasında büyük bir fark bulunmuyor.

Volvo Ocean Race – Neler Oluyor ?

41 yıllık organizasyonun 12. yarışında, tek tasarım - tek üretim Volvo Ocean 65 teknelerin kullanılacak olmasından dolayı rekabetin en üst düzeyde yaşanacağı düşünülüyordu, ama bu denli üst seviyede olacağı tahmin edilmemişti.
Filodaki teknelerin birbirlerine bu derecede yakın olması yarış organizatörlerinin teknik ekibini bile şaşırttı. Teknelerin online pozisyonlarının izlendiği “tracker” programını on ve yüz mil mesafe ayarından sadece bir mil olarak yeniden yapılandırmak zorunda kaldılar.Abu Dabi Ocean Racing takımının online raporcusu Matt Knighton “Bu yarışta birbirlerine bu kadar dikkat çekici şekilde yakınlaşmamızın sebebi Volvo Ocean 65” dedi.
“Eski kurtlar buna inanmayacaklar. Abu Dabi Ocean Racing takımının tüm ekibi yarışın ilk üç gününü uykusuz geçirdikten sonra şimdi normal uyku düzenine döndüler.”

Volvo Ocean Race – Neler Oluyor ?

Bir diğer denizci, Vestas Wind takımından Tony Rae ise muhtemel bir kaburga kırığı veya ağır bir darbe sonrasında daha fazla dinlenmeye ihtiyaç duyuyor. Kalkış öncesindeki son antrenmanda bir kola çarparak göğsünden kendini yarayan Tony yarasının verdiği ağrıyı azaltmak için eşya çantasının tabanını kullanıyor. 53 yaşındaki filodaki en yaşlı denizci Rae, “Annemi endişelendirmek istemiyorum” dedi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.