Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race’de Itajai koy içi yarışı tamamlandı
19.04.2015 Volvo Ocean Race’de Itajai koy içi yarışı tamamlandı

Team Vestas Wind’in adını taşıyan; Itajai, Brezilya’daki koy içi yarışları tamamlandı. Hollanda bayraklı tekne Team Brunel, zorlu 5. ayağın ardından koy içi yarışını kazanarak, 6. ayak öncesinde moral buldu. Bu galibiyetle Itajai’den Newport’a başlayacak 6. ayak yarışından önce Team Brunel koy içi yarışları genel klasmanında lider oldu. İkinci Abu Dhabi Ocean Racing ile arasında sadece bir puan fark var.


Havanın son derece hafif olması, yelkenciler ve Brezilyalı yelken severler için kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Nitekim starta 10 dakika kala komite tehir ilan etti. Bütün gece direklerini güçlendirmek için uyumadan çalışan ve tekneyi 6. ayak öncesi hazır hale getirmeye çalışan Mapfre ekibi, sabah yarış parkurunda olabildiği için mutluydu. Start verildiğinde, üçüncü koy içi galibiyetinin peşinde olan kadınlar ekibi Team SCA, iyi bir başlangıç yaptı. İkinci turda 360 derece ceza dönüşü yapan SCA avantajını yitirdi ve ikinci sıraya geriledi. Daha sonrasında şamandırada sıra kaybeden Team SCA, Dongfeng’in de gerisinde kalarak yarışı dördüncü sırada tamamladı. İkinci Abu Dhabi Ocean Racing oldu. Tadilatı neredeyse sabah saatlerine kadar süren Mapfre beşinci, Türk bayraklı tekne Team Alvimedica altıncı oldu.

Team Brunel- Itajai

Yarış boyunca hava 5-6 knot’ı geçmedi. Zaman zaman 3 knot’lara kadar gerilediği de oldu. Rüzgarın açısı da ilk tur ile ikinci tur arasında yaklaşık 140 derece yön değiştirdi.

Team Vestas Wind koy içi yarışı sonuçları:

1. Team Brunel 15:31:47 (yerel finiş zamanı) – 1p

2. Abu Dhabi Ocean Racing 15:33:10 – 2p

3. Dongfeng Race Team 15:33:21 – 3p

4. Team SCA 15:33:43 – 4p

5. MAPFRE 15:34:10 – 5p

6. Team Alvimedica 15:35:58 – 6p

Team Vestas Wind – DNS 8p

Volvo Ocean Race koy içi yarışları genel klasmanı:

1. Team Brunel – 15p

2. Abu Dhabi Ocean Racing – 16p

3. Team SCA – 20p

4. Dongfeng Race Team – 21p

5. Team Alvimedica – 26p

6. MAPFRE – 30p

7. Team Vestas Wind – 44 pvolvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder