Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race’de en zorlu finişler
07.04.2015 Volvo Ocean Race’de en zorlu finişler
Volvo Ocean Race’in en zorlu ayağı olarak nitelendirilen 5. ayak yarışı tamamlanmak üzere. Yarışa devam eden 5 ekibin 4’ü finiş verdi. Team SCA’nın ise 100 deniz mili mesafeden az yolu kaldı. 

19 günlük zorlu mücadelesinde 6 bin 776 deniz mili kateden Abu Dhabi ekibi; Auckland, Yeni Zelanda’dan ettiği startı birinci olarak tamamlayarak Itajai, Brezilya’daki finişe ilk sırada ulaştı. Abu Dhabi’nin sadece 32 dakika ardından gelen İspanyol tekne MAPFRE, 4. ayak zaferinin ardından 5. ayakta da ikinci olarak başarılı grafiğini sürdürmüş oldu. 

Volvo Ocean Race’de en zorlu finişler

Güney Okyanusu mücadelesini adeta bir ‘match race’ havasında tamamlayan ilk ikinin ardından, üçüncü sıra için de kıyasıya bir mücadele yaşandı. Türk bayraklı, Türk sponsorlu ABD’li yelkencilerin oluşturduğu Team Alvimedica ekibi ile Team Brunel arasındaki yarış nefesleri kesti. 5. ayağın galibi Abu Dhabi’nin bir saatten az bir süre ardından, Team Alvimedica finişe geldi. Alvimedica, adeta borda bordaya kapıştığı rakibi Team Brunel’e sadece 1 dakika 16 saniye fark atarak 3. olmuş oldu! Bu son derece yakın finişler, Auckland’daki 4. ayak finişini akıllara getirdi. Volvo Ocean Race 4. Ayakta üç tekne, 20 dakikalık dilimde finiş hattını geçmişti.

Volvo Ocean Race’de en zorlu finişler-1

5. ayağa damgasını vuran olay şüphesiz, son genel klasman lideri Dongfeng’in direk kırması oldu. Cape Horn’a çok az mesafe kala direği kırılan Dongfeng yarışı terk etmişti. Bu sonuçla Abu Dhabi Volvo Ocean Race genel klasman lideri konumuna yükseldi. 

Fractional Code Zero adlı ön yelkenini, istemsiz bir kavança sonucu yırtan Team SCA ise henüz finiş veremedi. Ekip aynı zamanda dümen palalarından birinin de hasar aldığını bildirdi. Kadınların oluşturduğu Team SCA’nın finiş hattına 100 deniz milinden az mesafesi kaldı.
 
http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder