Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race’de 8. ayağı Team SCA kazandı!
11.06.2015 Volvo Ocean Race’de 8. ayağı Team SCA kazandı!
Volvo Ocean Race 2014-2015’in 8. ayak yarışını, Team SCA kazandı. Volvo Ocean Race’deki ilk offshore ayağı galibiyetini alan kadınlar ekibi, 8. ayağı 3 gün, 13 saat, 11 dakika ve 11 saniyede tamamladı. 

Volvo-Ocean-Race’de-8. ayağı-Team-SCA-kazandı!

647 deniz mili süren yarış hafif havada başladı. Biscay Koyu’nda deniz tutması sorunu yaşayan yelkenciler, bu anlamda zor anlar yaşadı. Rüzgarüstü seyirde yaşadıklarını anlatan Team SCA’dan Annie Lush; ‘Biscay Koyu 24 saatlik bir cehennemdi. Adeta esmeyen havada rüzgarüstü seyretmeye çalıştık. Sıvı içmeye, yemek yemeye, deniz tutması ve hastalıkla mücadele etmeye çalışarak geçirdik. Sonunda bu galibiyeti almak tüm sıkıntılı zamanların herşeye değer olduğunu hatırlatıyor.’ dedi.

Volvo-Ocean-Race’de-8. ayağı-Team-SCA-kazandı!-1

8. Ayak galibi Team SCA, etabın yarısından fazlasında filoya liderlik etti. Lisbon’dan start eden filonun yarısı, Team SCA gibi kıyı şeridinden seyretti, kalan yarısı ise açıktan giderek daha geride kalmış oldu. 

Bu galibiyet ile, ‘tamamen kadınlardan oluşacak bir ekibin, Volvo Ocean Race filosunda zayıf kalacağı’ düşüncesini Team SCA kırmış oldu. Her ayakta, koy içi yarışlarında, git gide daha iyi sonuçlar alan Team SCA, 7 teknelik filoda offshore genel klasmanında 6. sırada. İkinci ayaktaki kaza sonrasında, 5 etapta da start alamayan Team Vestas Wind ise, uzun aradan sonra katıldığı ilk ayakta ikinciliği almış oldu. Bu sonuçla Team SCA’nın 10 puan gerisinde 7. sırada.

Volvo-Ocean-Race’de-8. ayağı-Team-SCA-kazandı!-2

Lider Abu Dhabi Ocean Racing, Vestas Wind’in gerisinde üçüncü oldu. Bu sonuçla en yakın rakibi Team Brunel’e 8 puan fark atan Abu Dhabi Ocean Racing, 9. ayak öncesinde Volvo Ocean Race’i kazanmaya çok yakın. 

9. Ayak öncesinde Abu Dhabi birinci, Team Brunel ikinci, Dongfeng üçüncü, MAPFRE dördüncü, Team Alvimedica beşinci, Team SCA altıncı ve Vestas Wind yedinci sırada.

Genel klasman;

Volvo-Ocean-Race’de-8. ayağı-Team-SCA-kazandı!-3
 

http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.