Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race'de 6. tekne İspanya
20.06.2014 Volvo Ocean Race'de 6. tekne İspanya

İspanya Volvo Ocean Race 2014-2015’e ülkenin önde gelen iki yelkencisi Iker Martinez ve Xabi Fernandez önderliğinde katılacak. 2014-15 VOR’a 6. resmi kaydı veren İspanya ekibi, 41 yılda 12. versiyonu düzenlenen organizasyona 8. kez katılıyor.

Volvo Ocean Race'de 6. tekne İspanya,

4 Ekim 2014’te, Alicante’de koy içi yarış ile start alacak olan Volvo Ocean Race 2014, bir hafta sonra filonun Cape Town’a yarışı ile devam edecek. Henüz skipper’ını ve ana sponsorunu resmi olarak açıklamayan İspanyol ekibin teknesi ise Southamton, İngiltere’de suya indi.

İspanyol ekibin ‘liderleri’ olarak anılan Martinez ve Fernandez, Atina Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmış sporcular. Ek olarak 2011-2012 Volvo Ocean Race’de Telefonica teknesinde yer almış ancak kırılan dümen sebebiyle mutlu sona ulaşma hayalleri suya düşmüştü.

Şimdiye kadar Volvo Ocean Race tarihinde hiç bir İspanyol ekip zafere ulaşamadı. İspanyollar’ın katılımıyla son derece mutlu olduğunu belirten VOR CEO’su Knut Frostad, filonun yarış tarihindeki en eşit filo olduğunu söyledi. ‘İspanyol ekip çok yönlü ve tecrübeli yelkencileriyle yarışta zafer için mücadele edecektir. Dört defa üst üste VOR organizasyonuna katılan ekibi kutluyorum.’


www.volvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder