Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race’de 3 tekneye ceza
04.06.2015 Volvo Ocean Race’de 3 tekneye ceza
Volvo Ocean Race’in 7. ayağında, trafik seperasyon şemasına göre yanlış yönde seyreden Team SCA, Dongfeng Race Team ve MAPFRE tekneleri puan cezasına çarptırıldı. Puan katsayısı düşük olan, 7. ayakta puan eklenen bu üç tekne içinde ceza yüzünden sıra kaybedenler de var. 

Volvo-Ocean-Race’de-3-tekneye-ceza

Team SCA, sadece trafik seperasyon şemasına aykırı rota çizmesinin yanı sıra, girilmesi yasak bölgede de seyrettiği gerekçesiyle jüri, tarafından diğer teknelere göre bir puan daha fazla ceza verildi. 

Bu kararlar sonucunda Dongfeng Race Team, genel klasman lideri Abu Dhabi Ocean Racing’in bir puan daha gerisinde kaldı. Çinli ekip şuanda ikinci Team Brunel ile eşit puanda. Team Brunel, koy içi yarışlarındaki puan durumu sebebiyle, VOR genel klasmanında puan eşitliğinde Dongfeng’in önünde yer alıyor. 

Cezalar sonrasında MAPFRE, 27 puan ile Team Alvimedica’yla aynı puanda. Yine koy içi yarışlarındaki puan durumu sebebiyle Türk bayraklı Alvimedica ekibi puan eşitliği ile dördüncü sıraya yükseldi. 

Volvo-Ocean-Race’de-3-tekneye-ceza-1

Ceza alan her üç ekibin temsilcileri, TSS’nin (trafik seperasyon şemaları) kafa karışıklığına yol açacak şekilde olduğundan söz etti. Hatanın tamamen ‘safça’ yapıldığını belirten Team SCA dümencisi Sam Davies, ‘bu hata bize hiç bir avantaj sağlamadı. Tamamen iyi niyetle yapılmış bir hataydı.’ dedi.

MAPFRE ve Dongfeng Race Team’in temsilcileri ise, TSS talimatlarının kafa karışıklığına sebebiyet verdiğini yineledi ve talimatlar üzerinde geliştirmeler yapılması gerektiğinin altını çizdi. 

Volvo Ocean Race’in bir sonraki ayağı olan 8. Ayak, 7 Haziran Pazar günü Lisbon’dan start alacak. Lorient’teki finiş hattıyla Lisbon arası 647 deniz mili. 
 
http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.