Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race Öncesinde Skipper’lar Kendilerinden Emin
11.10.2014 Volvo Ocean Race Öncesinde Skipper’lar Kendilerinden Emin

Altı adam ve bir kadın dünyanın en zorlu açık deniz yelken yarışı olan 12. Volvo Ocean Race’in startına saatler kala öncesinde inanılmaz ölçüde rahat ve kendilerinden eminler... Yarış öncesinde rekabete katılan yedi takımın lideri uluslararası medya için müzenin en büyük konferans salonunda soruları büyük bir güleryüzle ve kendilerinden emin şekilde cevapladılar. 38.739 deniz mili sürecek rekabet dokuz ay sürecek ancak bu 7 liderde yarış öncesinde en ufak bir sinir veya korku belirtisi yoktu. 

vor-briefing

Büyük yarış 11 Ekim 2014 Cumartesi günü yerel saat ile 14:00’de (TSİ 16:00) start alacak, yarışın ilk ayağı İspanya’nın Alicante limanı ile Güney Afrika’nın Cape Town kenti arasında olacak. 

2011 yarışının startı sonrasındaki ilk gece Akdeniz’deki fırtına Abu Dabi Ocean Racing Team’den Ian Walker'ın kırılan direk hatıraları özellikle çok canlı.

Ancak bu sefer rahat, çünkü biliyor ki rakibi olan 6 tekne de kendisi ile aynı özelliklere sahip tekneler ile bu yarışa katılıyorlar, yeni tek tasarım yelkenliler, Volvo Ocean 65. Yeni tekne geliştirilirken 2011-2012 yarışında yaşanılan kırılmalar dikkate alınarak, organizatör tarafından sorunsuz bir yarış ve dayanıklı bir tekne olması için geliştirme ve üretim sürecine her türlü destek verildi.

vor-alicante

Basın toplantısında “Bu tekneyi kırabilmek için altı ay uğraştık” diyen Walker “Şu anda emin olduğumuz bir şey var, biz bu tekneyi kıramadık. Bundan sonra bizim yapacağımız en hızlı şekilde yolumuza devam etmek, tabii ki bu tekne hiç bir şekilde kırılmayacak anlamına da gelmez.” diyerek sözlerine son verdi.

Yelkenciler 6.487 deniz mili uzunluğundaki yarışın açılış ayağında Alicante’den ayrıldıktan sonra Akdeniz zorlu yelken koşulları sonrasında Atlantik’e açılacaklar okyanusun ekvatora yakın sakin bölgelerini geçtikten sonra son bir hafta Cape Town’a doğru son hızla yol alacaklar.

Büyük yarış 11 Ekim 2014 Cumartesi günü (Bugün) yerel saat ile 14:00’de (TSİ 16:00) start alacak...


www.volvooceanrace.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.