Satılık Tekneler

Volvo Ocean Race filosuna buz dağı uyarısı!
26.03.2015 Volvo Ocean Race filosuna buz dağı uyarısı!
Point Nemo olarak adlandırılan, ‘denizdeyken karaya olunabilecek en uzak nokta’ diye bilinen noktayı geride bırakan Volvo Ocean Race filosuna, dün buz dağı uyarısı yapıldı. 

Volvo Ocean Race filosuna buz dağı uyarısı!

Filonun parkuruna doğru kaydığı saptanan bir buz dağı, organizasyon tarafından farkedildi ve yarışan ekipler, yeni ‘buz limiti’ ile bilgilendirildi. Amaç; buz dağı gibi tehlike yaratabilecek, buzul kaynaklı risklerden yelkencileri uzak tutmak.

Fransız şirket CLS ile çalışan Volvo Ocean Race organizasyonu, sürekli olarak, herhangi bir buzul riskine karşı bilgi alıyor. CLS firması, kullandığı dört adet uydu ile, şimdiye kadar 20 tane ‘başıboş’ buz dağı belirledi. 

Volvo Ocean Race filosuna buz dağı uyarısı!-1

Auckland, Yeni Zelanda’dan sekiz buçuk gün önce Brezilya’ya yarışmak üzere start alan Volvo Ocean Race filosu, 6 bin 776 deniz mili mesafeli rotada yarışmaya devam ediyor. Ekipler arasındaki farklar ise son derece az. Nisan ayının ilk günlerinde finiş vermeye başlaması tahmin edilen, Volvo Ocean Race filosu’nun şuanki lideri Team Brunel. Parkurun yarısını geride bırakan filonun ikincisi 0.1 deniz mili farkla Abu Dhabi Ocean Racing. Üçüncü MAPFRE ve dördüncü Team Alvimedica.

Volvo Ocean Race filosuna buz dağı uyarısı!-2

Filonun tüm ekipleri arasındaki farklara oranla Team SCA hayli geride, lidere 118 deniz mili mesafede yarışmaya devam ediyor.
 
volvooceanrace.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.