Satılık Tekneler

Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası sona erdi
14.10.2014 Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık  Turnuvası sona erdi

Kaçmayan Balık da Büyük Olabiliyor...

Çeşme'de bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık  Turnuvası sona erdi. "Shamu" teknesi ile yakalanan 51 kilogramlık Bluefin orkinos turnuva tarihinin en büyük balığı olarak kayıtlara geçti.

 Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık  Turnuvası

Vodofone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası’nın son günü amatör balıkçılar, sabahın ilk saatlerinde çıktıkları balık avından 51 kiloluk Blue Fin cinsi orkinozla döndü, turnuva tarihinin rekoru kırıldı. 

Vodafone Red ana sponsorluğunda, Çeşme Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 8. Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, (Alaçatı International Fishing Tournament) tamamlandı. Turnuvada farklı kategorilerde 76 tekne ile 330 amatör balıkçı mücadele etti. Yarışmacılar, en büyük balık, en fazla balık, yakala-bırak, özel, bayanlar, çocuklar ve jüri özel kategorilerinde dağıtılacak toplam 20 bin dolar ödül için yarıştılar. Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise 3 büyük balıkçılık turnuvasından biri olma başarısını gösteren turnuvada "Shamu" teknesi ile yakalanan 51 kilogramlık Bluefin orkinos turnuva tarihinin en büyük balığı olarak kayıtlara geçti.

 Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık  Turnuvası

Berent Akdemir, Gökhan Çarmıklı, Mahmut Özgener, İskender Atakan, İsmail Boyner, İstemi Gürel, Rıza Işık, Turgut Konukoğlu’nun yanı sıra iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen birçok isminin mücadele ettiği turnuvada, sporcular uluslararası sularda avlandı. 

Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası'nda katılan tekne ve yarışmacı sayısının her yıl artış gösterdiği bilgisini veren Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, turnuvanın 8 yıl önce bir şaka ile başladığını anımsattı. Türkiye ve Yunanistan karasularının altışar mil açığında uluslararası sularda gerçekleşen turnuvada dereceye girenler şöyle oldu: 

 Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık  Turnuvası

En büyük balık kategorisi: 

51 kilogramlık Bluefin orkinos ile Sinan Kuran, Hüseyin Sönmez, Gürkan Diyor, Engin Çetinkaya

En fazla balık kategorisi: 

Tayfun Meriç, Can Erbayav, Hakan Çetinkaya, Anıl Çiftçi, Alexander Fomin

Özel kategori: 

18 kilo 580 gram kılıçbalığı ile Ahmet Atay, Süleyman Atay, Cenk Atay, Ersin Kayalar

Yakala-bırak kategorisi: 

Mehmet Sepil, Can Kestelli, Ege Kestelli, Mehmet Paçal, Ali Kırmızıoğlu, Yenal Ege

Bayanlar kategorisi: 

7 kilo 560 gramlık Albacore ile Ayça Kırca

Çocuklar kategorisi: 

Ömer Üçer

 Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık  Turnuvası

Dereceye girenler ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın elinden aldı.

Shamu isimli tekneyle ‘En Büyük Balık’ kategorisinin kazananları Engin Çetinkaya, Gürkan Diyor, Hüseyin Sönmez, Sinan Kuran ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi. Turnuva katılımcılarına teşekkür eden Başkan Kocaoğlu, “İzmirli hemşehrilerimin selamını getirdim, hepinizi tebrik ederim” dedi. Turnuvanın kentte pozitif  bir hava estirdiğini vurgulayan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise, “Bölgemizin tanıtımına katkı sağlayan başarılı etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.