Satılık Tekneler

Vitters, Claasen Tersanesini Satın Aldı
26.01.2016 Vitters, Claasen Tersanesini Satın Aldı Vitters tarafından bugün yapılan açıklamada, Hollanda'nın önde gelen süperyat üreticilerinden birisi olan Claasen tersanesi ile güçlerini birleştirdiklerini duyurdular. İki tersanede artık, müşteriler için aynı yönetim ekibi tarafından yeni sahiplerince yönetilecek.

vitters

Vitters tersanesinin CEO’su Louis Hamming, satın alma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Claasen tersanesinde, önemli beceri ve deneyimlere sahip iyi ekip arkadaşlarımızı, yeni oluşumun bir parçası olarak görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Claasen tersanesinin, uzun yıllar içinde çok etkileyici yatlardan oluşan harika bir filo tecrübesi var. Claasen ustalarının da olağanüstü uzmanlıklarının, Vitters kimliği ile uyumlu olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, tasarım ve üretimdeki zengin bilgi ve deneyimleri, Vitters’in J-Sınıfı yelkenli yat üretiminde hem büyük bir fırsat hem de ayrıcalık olacaktır.” dedi.

vitters-claasen

İngiltere’nin Southampton kentinde üretimine devam eden Green Marine de grubun bir üyesi. İngitere’deki tersane, fason olarak üçüncü partilere halen gövdeler üretmekte. Bu imkan hem Claasen, hem de Vitters için gövde üretme fırsatı verecek. Ayrıca Vitters için bir başka fırsat da, Green ve Claasen’in pazarlama tecrübesi ve uzmanlığından yararlanacak olması.

vitters-claasen-2

Claasen Shipyards tersanesinin CEO’su Joachim Kieft ise; “Claasen tersanesi olarak gücümüzü Vitters Tersanesi ile birleştirmek, halen faaliyetini yürüttüğümüz niş pazarlarda büyümek için büyük bir şans olacak. Bu gelişme sayesinde, bizler önümüzdeki yıl iddialı hedeflerimize ulaşmanın mümkün olacağını düşünüyoruz.” dedi.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder