Satılık Tekneler

Vitruvius Yachts'ın yeni projesi 105M Acquaintance
30.09.2015 Vitruvius Yachts'ın yeni projesi 105M Acquaintance
Her gün karşımıza yeni bir süperyat çıkıyor. Bugünlerde süperyat endüstrisi büyük bir atağa kalktı ve bizde malzeme açısından şanslı bir dönemdeyiz. Peş peşe gelen Boat Show’larda yatçıların iştahını kabartmak için, inşasına başlanacak yeni projeler gün ışığına çıkıyor.

Acquaintance

2015 Monaco Yacht Show'da Vitruvius Yachts, yeni projeleri 105 metre uzunluğundaki muhteşem yat Acquaintance'ın üzerindeki örtüyü kaldırdı. Oceanco tersanesi ile birlikte çalışan tasarımcı Philippe Briand ve onun sahibi olduğu Vitruvius markası, göz alıcı 105 metre uzunluğundaki “Passenger Yacht Code” sertifikalı yatı tanıttı.

Acquaintance-1

Yalın ve çevreci “Acquaintance”, kendisi ile aynı ölçülerdeki süperyatlara göre % 20 daha az yakıt kullanmak üzere tasarlandı. Bir jilet gibi keskin zarafete sahip olan süperyatı, ancak tasarımcı Philippe Briand çizebilirdi. 4302 gross ton ağırlığındaki yatın ince çizgiler, şık dış görünümün oluşturduğu saflık ve hafiflik duygusu ancak bu şekilde verilebilirdi.

Acquaintance-2

Son derece lüks içinde ağırlanacak 24 konuğa hizmet vermek için tasarlanan, ana güvertedeki nefes kesici cam panelli havuz ve alt güvertedeki spa’dan gece yıldızları izleyebileceğiniz cam döşemeyibulunuyor. Havuz güvertesindeki salon kesintisiz olarak ana salon ile sorunsuz bir biçimde bütünleşiyor. Süperyattaki 10 konuk kamarası ana güvertenin ön bölümünde yer alıyor. İki adet VIP kamarası ise en önde konumlanmış ve mükemmel manzaraya sahip.

Acquaintance-3

Merkezde yer alan merdiven veya asansör ile beach club’tan üst güverteye çıkılabiliyor. Güneşlenme alanı ve salonun bulunduğu ana güvertenin üstünde ise köprü güvertesi yer alıyor. Ön bölümü tamamen yat kaptanına ait olan güvertede arka bölüm konuklara ayrılmış. Burada da 270 derecelik bir manzara görüşü bulunuyor. Üst güvertenin arka bölümündeki gömme bar, hem rüzgardan koruyor hem de salondan manzaranın kesintisiz olarak izlenmesini sağlıyor.

Acquaintance-4

Bu güvertenin ön bölümünde ise gerek görüldüğü takdirde konukların acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere otomatik olarak kontrol edilen bir helikopter pisti bulunuyor.

Köprü güvertesinin üstünde ise yat sahibinin güvertesi konumlandırılmış. Burada yat sahibi tam bir mahremiyet içinde deniz keyfinin tadını çıkartabiliyor. Benzersiz terası her şeyden korunmuş durumda, dışarıdan hiç bir erişimi yok, tamamen özel ve güvenli. Yatın arka bölümündeki yatak odasının 180 derecelik panoramik manzarası ile ön bölümde yer alan gözlem evi benzeri salon, iki zıt yönün de görülebilmesini sağlıyor. En üst güneşlenme güvertesine ise sadece yat sahibi güvertesinden çıkılabiliyor. Burada güneşlenme alanları dışında gölgelikli bir bar ve jakuzi bulunuyor.

Acquaintance-5

En alt güvertede beach clubın yanı sıra sinema, spor salonu ve spa deniz seviyesinde. Bu güvertede spor yaparken veya spa’da rahatlarken üstteki havuzun cam tabanından gökyüzündeki yıldızları izleyebilirsiniz. 

Şık ve narin görünümüne karşın Acquaintanc, 4,302 gt ağırlığı sayesinde deniz oyuncakları ve servis tekneleri için büyük alanlar sunabiliyor. 12 metre uzunluğundaki bir servis teknesi rahatlıkla alt güvertedeki garajda yerini alabiliyor.

24 konuğun ağırlanabileceği Acquaintance'da konuklara en seçkin hizmetleri sunabilmek için 32 mürettebat görev yapacak.

Acquaintance-6

Acquaintance da 4 adet MTU 16V 4000 M33 motoru görev yapacak, motorların her biri 1.760kW güç üretecekler ve iki adet elektrik motoru ile kombine edilecekler.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.