Satılık Tekneler

Vitruvius VY80 Süperyatını, Turquoise Yachts Üretecek
30.07.2015 Vitruvius VY80 Süperyatını, Turquoise Yachts Üretecek
Vitruvius Yachts tarafından yapılan açıklamaya göre, 80 metre uzunluğundaki yeni projelerinin Turquoise Yachts tersanelerinde hayata geçirileceği duyuruldu.

Vitruvius-VY80

Açıklamada dikkat çekici en önemli unsur, yeni süperyatın İtalya’daki Picchiotti/Perini Navi tersanesi haricindeki bir tersanede üretilecek ilk Vitruvius yatı olması. Daha önce İtalya’da üretilen ilk üç Vitruvius yatı ödül kazanmıştı.

Türkiye’nin megayat üretimi konusundaki gururu Turquoise Yachts tersanelerinden yapılan açıklamada ise, yeni proje süperyatın üretimine bu yılın dördüncü çeyreğinde başlanacağı belirtildi. Yeni süperyat projesi olan VY80, Vitruvius ve Turquoise tersanesinin üzerinde birlikte çalıştıkları en büyük proje olacak. 

Süperyatın iç mekanlarında çok büyük yaşam alanları bulunmasına rağmen, yat içinde samimiyet ile mahremiyet bir arada olabilecek. Yat sahibine ait olacak olan güvertede ise, bir büyük salon, özel kamara ve ofis yer alacak. 

VY80 Vitruvius süperyatında bulunacak 6 kamarada 12 konuk ağırlanabilecek. Konuklara 21 mürettebat hizmet edecek ve tüm mürettebat için ayrı kamaralar olacak.

VY80 Vitruvius'da bir spor salonu, bir sauna ve bir dalma havuzu bulunacak. Süperyatın tüm genişliğini kullanan beach club ise, arka bölüme konumlanıyor. Bu bölümden yattaki tüm su sporları aktivitelerine de kolayca erişim sağlanıyor. 

Vitruvius-VY80-1

Turquoise Yachts CEO’su Mehmet Karabeyoğlu, VY80 Vitruvius projesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Yeni projenin yatçılık yaşam tarzı üzerine odaklanmış bir proje olduğunu ve bunun kendilerine büyük heyecan verdiğini ifade ettikten sonra, tersanenin yeni büyük ortağı Mohammed ile birlikte kendisinin paylaştığı yeni vizyonun bir parçası olacağını söyledi.

80 metre uzunluğunda olacak olan VY80 Vitruvius süperyatı, Londra’da ofisi olan Philippe Briand için bir köşe taşı olacak. Tasarımcı projelerinde, verimlilik, sağlamlık ve uzun menzil konularını hep ön planda tutmuştur.

Turquoise Yachts tersanelerinde, 45 metreden 100 metreye kadar süperyat üretecek platformlar bulunmakta. Tersane VY80 Vitruvius süperyatını 2018 yılında teslim etmeyi planlıyor.
 
www.turquoiseshipyard.com
vitruviusyachts.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder