Satılık Tekneler

Victory ve Chaudron Dünya Şampiyonu
09.12.2014 Victory ve Chaudron Dünya Şampiyonu
Hafta sonunda Abu Dabi’de düzenlenen Dünya Class1 ve V1 Powerboat Şampiyonaları ile, 2014 sezonunun Dünya şampiyonları taçlarına kavuştular.

Victory ve Chaudron Dünya Şampiyonu

Class1 kategorisinde Birleşik Arap Emirliklerinden Dubai ekibi, Victory takımı Arif Al Zaffain ve Nadir Bin Hendi ikilisi ile takım olarak 14. kez dünya şampiyonluğu unvanını kazandı.

Victory ve Chaudron Dünya Şampiyonu

V1 serisinde ise Cumartesi günü düzenlenen sezonun son yarışını Belçikalı ikili Nico Bertels ve Frank Hemelaer kazanırken, yarışı dördüncü sırada tamamlayarak kendilerini dünya şampiyonu yapmaya yetecek puanları alan, Aaron Ciantar ve Dominique Martini ikilisinin yer aldığı Chaudron takımı V1 Dünya Şampiyonluğu tacını kaptı.


Podyumda Türk Bayrağı!

Class 1 şampiyonasında yarışan Türk sporcu Uğur Işık ise sınıfında Dünya ikincisi oldu. 

Victory ve Chaudron Dünya Şampiyonu

2014 Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası Abu Dhabi Grand Prix 1'de ikinci olan Işıklar-Zabo takımı, 6 yarıştan oluşan sezonda, beş kez podyumda yer alarak kazandığı puanlar ile Dünya ikincisi olmayı başardı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı iki günlük yarışlarda Işıklar – Zabo Takımı kazanacakları puanlar ile, Dünya şampiyonu olma şansları olan son yarışta yaşadıkları büyük hüsrana rağmen, Class1 serisinde sezonu Dünya ikincisi olarak bitirdi.

Victory ve Chaudron Dünya Şampiyonu

91 Zabo – Işıklar teknesinde, takım arkadaşı Norveçli Christian Zaborowski ile yarışan başarılı işadamı Uğur Işık yarış ile ilgili; “Abu Dhabi yarışmaktan son derece mutlu olduğumuz ve bildiğimiz bir parkurdu. Büyük ve sert dalgalar her ne kadar diğer takımları korkutmuş olsa da, bizim için yarışı daha da keyifli hale getirdi. Aldığımız ikincilik kupasından ötürü çok mutluyuz. Şampiyonluğu kıl payı kaçırmış olsak da, her yarış sonrası Türkiye’ye kupa ile dönmek, podyumda Türk bayrağını dalgalandırmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Kaynak: http://www.class-1.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.