Satılık Tekneler

Viaport Marina Kapılarını Açtı
02.06.2015 Viaport Marina Kapılarını Açtı
Dünyanın deniz üstünde tasarlanan ilk yaşam merkezi Viaport Marina, Türkiye’de deneyimlenmemiş bir yaşama imzasını atıyor. Dünyaca ünlü markaların, Alışveriş Adası’nda Outlet konseptiyle bir araya geldiği Viaport Marina, şık kafeterya ve restoranlarıyla sosyal yaşamın da stilini değiştiriyor.

Viaport-Marina-Kapılarını Açtı

1 milyar TL’lik yatırımla, eğlence, alışveriş, turizm, marina, akvaryum ve iş merkezinin bir arada bulunduğu Viaport Marina, kapılarını açtı. Dünyanın en özel mimarisiyle, deniz tutkunlarına ev sahipliği yapacak olan Viaport Marina, İstanbul ve Türkiye’ye hediye ediliyor. Projenin yatırımcısı Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar; “Viaport Marina dünyada eşsiz bir proje. Türkiye’ye hediye ettiğimiz projemizin hayırlı olmasını dilerim. İstanbul bize, biz İstanbul’a çok yakıştık” dedi.

Türkiye’nin ilk tema parkını inşa eden ve Türkiye’yi roller coaster deneyimiyle ilk defa tanıştıran Vialand’den sonra, tema park kültürünü Anadolu Yakası’na taşıyan Via Properties, ViaSEA’yi de açıyor. 15 milyon Euro yatırımla Türkiye’ye getirilen ve kurulumu tamamlanan dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, test sürüşlerinin ardından adrenalin tutkunları için görücüye çıkacak. Viaport Marina’nın içerisinde iki ayrı roller coaster bulunacak. 

Viaport-Marina-Kapılarını-Açtı-1

55 metre yükseklikte, adrenalin tutkunlarını eğlencenin doruğuna çıkaracak olan “Red Fire”, dünyadaki en iyi roller coaster üreticilerinden biri olan Intamin tarafından üretildi. 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde konumlanan Red Fire, 1 saatte 630 kişi taşıyabilecek. Red Fire’ın test sürüşleri ise Mayıs ayında tamamlanacak. Red Fire ile birlikte, Family Coaster adını taşıyan ikinci roller coaster da ViaSEA’de yerini alacak. Klasik lunapark kültürünü de ViaSEA’de konumlandıracaklarını aktaran Bayraktar; “ViaSEA ile halkımızı Vialand’den sonra bambaşka bir deneyimle tanıştıracağız. İçerisinde klasik halka atma oyunlarından, çarpışan arabalara kadar bulunacak olan parkımızda, Roller Coaster’larımızla deniz keyfi ve eğlenceyi birleştireceğiz. Biz Via Properties olarak, her zaman Türkiye’de “ilk”leri yapmayı hedefleyen bir grup olduk. ViaSEA de yine “ilk” proje olacak. Ülkemize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Vialand’ın, Avrupa’nın en özel kuruluşlarından biri olan ICSC tarafından “Avrupa’nın En Özellikli Perakende Projesi” kategorisinde jüri özel ödülü sahibi olduğunun da altını çizen Bayraktar; “Vialand Türkiye’nin turizmine büyük katkı sağlayan bir proje. Türkiye’nin gurur projelerinden biri. ViaSEA de, kategorisinde dünyada rakiplerinden ayrışacak bir proje olarak hayata geçecek” dedi.

Viaport-Marina-Kapılarını-Açtı-2

Viaport Marina otel, alışveriş adası, tema park, akvaryum ve marinadan oluşan Türkiye’nin beşi bir yerde projesi olarak adlandırılıyor. Denizin üzerine konumlanacak otel ve binlerce deniz canlısının içerisinde bulunduğu, Türkiye’nin “en uzun tüneline sahip” akvaryumu 2016 yılında hayata geçirilecek. Otel için dünyaca ünlü otel zincirleriyle görüşmeleri sürdürdüklerini kaydeden Bayraktar; “Dünyanın en güzel otellerinden biri Viaport Marina’ya geliyor. Denizin üzerinde dinlenmek isteyen tekne sahipleri için de bambaşka bir deneyim olacak” dedi. Akvaryum projesinin de önümüzdeki bahar aylarında hayata geçirileceğini kaydeden Bayraktar, “Akvaryum projesi ile de denizin altındaki yaşamı, ziyaretçilerimize bambaşka bir deneyimle yaşatacağız. Benzersiz bir proje çıkardık” diye konuştu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.