Satılık Tekneler

Venedik Kanallarında Ferrari
19.04.2016 Venedik Kanallarında Ferrari
Sularla kaplı şehir Venedik sokaklarında otomobil kullanmak yasak olmasına rağmen, Livio De Marchi ahşaptan yapılmış Ferrari F50’si ile kanalların keyfini çıkartıyor. Yüzen ahşap Ferrari, Venedik kanallarında görenleri kendisine hayran bırakıyor. 

ferrari-f50

İtalya’nın belki de dünyanın en ilgi çekici kenti Venedik kanallarında alışıldık gondollar yerine, modern dünyanın en etkileyici otomobili Ferrari’yi görmek gelecekte yeni açılımları da getirebilir. İtalyan heykeltıraş Livio De Marchi, şehrin kanallarında gidebilecek otomobili yaratmayı başarmış.

ferrari-f50-2

Bir çam ağacı bloğundan üretilen Ferrari F50 için, De Marchi yaklaşık beş ay çalışmış. Otomobilin orijinaline sadık kalınarak ahşaptan jantları, lastikleri, ön panjuru tüm detayları ile bir heykel gibi oluşturulmuş. Soldan direksiyonlu olarak üretilen, yüzen sportif Ferrari’de motor olarak 4.7 litre 12 Yamaha motor kullanılmış. Yüzen araç ilk başta tasarlanırken, Venedik kanallarının tarihi gondolları gibi kürekle kumanda edilmesi düşünülmüş. Ancak daha sonra bir motor ile donatılmasına karar verilmiş. 

ferrari-f50-3 ferrari-f50-4

Replika yüzen
Ferrari F50’de, aynadan markanın logosuna kadar her şey en ince detayına kadar düşünlmüş. 900 kg ağırlığındaki araç denizde kullanılacağı için, orijinal çelik / alüminyum F50’den daha hafif. İtalyan heykeltıraş Livio De Marchi'nin benzer projeleri de bilinmekte. Bu projeler arasında 1937 model ahşap Jaguar, bir kaplumbağa Volkswagen ve Mercedes 300L en çok dikkat çeken heykelleri. Unutmadan belirtmek gerekir ki Venedikli heykeltıraş kızının doğum günü için, yine Venedik kanallarında Cinderella’nın balkabağı atlı arabası ile de çok ses getirmişti.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.