Satılık Tekneler

Vendee Globe’da Ardı Ardına Finişler Devam Ediyor
23.01.2017 Vendee Globe’da Ardı Ardına Finişler Devam Ediyor Vendee Globe’un 2016-2017 versiyonu tüm hızıyla devam ederken, rekor sürede finişler gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta, Fransız dümenci Armel Le Cleac’h’ın zaferinin peşinden 16 saat sonra İngiliz Alex Thomson finiş hattını geçmişti. Dün akşam itibariyle yarışı üçüncü sırada sürdüren Jeremie Beyou’nun, esen hafif hava eşliğinde bu gece finiş vermesi bekleniyor.

Vendee Globe’da Ardı Ardına Finişler

‘Yelkenciliğin Everest’i’ olarak nitelendirilen Vendee Globe ​tarihinin en yakın finişi Armel Le Cleac’h ile Alex Thomson’dan geldi. Le Cleach, toplam 74 gün, 3 saat ve 35 dakikalık yarış süresiyle yarışın rekorunu 3 gün, 22 saat geliştirdi.

Vendee Globe’da Ardı Ardına Finişler. Vendee Globe’da Ardı Ardına Finişler..

27 senelik Vendee Globe tarihinin ilk kazanan İngiliz’i olma hedefiyle start alan Alex Thomson, yarışın büyük bölümünde Armel le Cleac’h’ın arkasında ikici sırada seyretti. Toplam 74 gün süren yarışı boyunca katettiği 25 bin deniz milini, Fransız rakibiyle adeta borda bordaya geçiren Hugo Boss dümencisi, 2012-2013’de François Gabart’ın rekorunu kıran ikinci yelkenci oldu. Alex Thomson, Hugo Boss teknesiyle katıldığı dördüncü Vendee Globe yarışında, kariyerinin ikinci podyum zaferine ulaştı. Bu sonuçla Thomson, Vendee Globe’da Fransız olmayan en başarılı yelkenci ünvanını kazandı. 

Vendee Globe’da Ardı Ardına Finişler,

Alex Thomson
, 16 Ocak’ta 536,81 deniz mili mesafeyi ortalama 22,4 knot süratle tamamlayarak, François Gabart’ın 24 saat mesafe rekorunu kırdı. Bu performansıyla lider Le Cleac’h ile arasındaki farkı 30 mile indirdi ve yarışı takip edenlerin yüreklerini ağızlarına getirdi. Sonrasında Fransız rakibi yeniden hızlanarak aradaki farkı açtı ve büyük zafere ulaştı.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder