Satılık Tekneler

Velocitek'ten Yeni Yarış Pusulası "Shift"
30.10.2013 Velocitek'ten Yeni Yarış Pusulası "Shift"

Velocitek'ten Yeni Yarış Pusulası

Rekabetçi yarış yelkenlileri için GPS bazlı çalışan elektronik enstürmanlar üreten Velocitek, firmanın şimdiye kadar ürettiği ilk GPS'siz enstürmanı piyasaya sürdü. Shift adı verilen, entegre manyetik pusulaya sahip olan, dünyanın ilk pusula bazlı enstürmanı, rüzgar değişimlerini yelkencilerin çabuk ve doğru şekilde algılayabilmesine yardımcı oluyor.

Shift hakkında yorum yapan iki başarılı yelkenci, aygıtın basitliğinden ve yardımcılığından övgüyle bahsetti. Melges 32 Dünya Şampiyonu, Moth Kuzey Amerika Şampiyonu ve eski J/24 Şampiyonu Anthony Kotoun, 'Starttan önce rüzgarüstü seyirde sancak veya iskele giderken set tuşuna basıp Shift'i çalıştırdıktan sonra, yarış süresince açanları ve çekenleri anında gözlemleyebiliyor ve bu sayede diğer şeylere rahatlıkla odaklanabiliyordum.' dedi. Melges 24 Dünya Şampiyonası'nda ikinci gelen Flavio Favini, 'Shift'in okları çok başarılı, kendi sayınızıda bilerek, yüksek mi yoksa düşük mü gittiğinizi kolaylıkla görebiliyorsunuz.' yorumunu yaptı.


Taktiksel hesapları son derece basit hale getiren Shift, eğer üst düzey bir taktisyen değilseniz, rüzgar açılarının değişimlerini hesaplamaya fazladan mesai harcamadan, yelken trimleri, strateji, menavralar ve tekne sürati gibi diğer işlere daha rahat konsantre olmanızı sağlıyor.

Shift, bir tuşla iskele veya sancak referans açılarınızı hafızaya alıyor. Sonrasında anlık gidiş açınızla referans açınız arasındaki farkı hesaplıyor ve açık bir gösterimle çekende veya açanda olduğunuzu belirtiyor.

Özellikleri:

-Shift'in 1.5 inç pusula rakamları 100ft'ten uzun mesafeden okunabiliyor.

-Ekrandaki rakamlar, polarize camlı gözlüklerle hiç etkilenmeden görülebiliyor.

- 9-eksenli solid-state sensörü sayesinde, teknenin gidişini üç boyutlu olarak algılayarak tamamen doğru ve güvenilir.

-Velocitek ProStart'ın popüler zaman sayacına sahip olan Shift, zaman yanlış alınsa bile, bir sonraki işarette tek tuşla kolayca senkronize edilebiliyor.

-Uzun süreli yarışlar için, güneş enerjisiyle şarj edilen pilleri, arka plan aydınlatmasını 60 saate kadar çalıştırabiliyor.

http://www.velocitek.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.