Satılık Tekneler

Vanquish Yachts - VQ90 Veloce
10.06.2016 Vanquish Yachts - VQ90 Veloce
Hollandalı yat üreticisi Vanquish Yachts, 55 knot hızı aşacağı ifade edilen, saf bir güç makinesi olan yeni konsept projesini ortaya çıkarttı. Bu projenin üretimi tamamlandığında süperyat, dünyanın en hızlı on yatından biri olacak.

VQ90 Veloce

Vanquish Yachts’ın yeni süperyatı VQ90 Veloce kolayca 55 knot hıza erişebilecek ve hatta aşacak. Şirketin açıklamalarına göre ise, yat eğer üretilirse yeryüzündeki en hızlı süperyatlardan birisi olacak.

Konsept VQ90 ile ilgili ilk çizimleri, potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için yayınlandı. Fakat, beklenilenin üstünde pozitif bir geri dönüş alınması sonucunda Hollandalı şirket, tasarımın ikinci aşamasına da geçildiğini duyuruldu.

Vanquish Yachts, yeni VQ90 Veloce süperyatının tasarımında Guido de Groot ile birlikte çalışıyorlar. Süperyatın dış profil uzunluğu 28,4 metre. VQ90 Veloce karakteristik bir açık güverte planına sahip. Yatın bir targa sunrooflu panoramik hardtop’ı bulunuyor.

Süperyatın iç yerleşiminde dört farklı seçenek olacak ve buna göre yatta sekiz ile on konuk ağırlanabilecek. Mutfağını ise, İsveç televizyonunda yemek programları yapan ünlü şef René Schudel şekillendirmiş.

VQ90 Veloce-2

Alüminyum teknede üç adet MTU 16V 2000 motor ile birlikte, Arneson kuyruklar kullanılacak.  Damla biçimindeki, aerodinamik olarak minimum direnç gören derin V-şekilli gövde yapısı ile, yatın 55 knot hız üstüne çıkabileceği hesaplanıyor.

VQ90 süperyatının daha az güçlü motorlar ile donatılmış olan bir ikinci versiyonu ise, maksimum 40 knot hıza sahip olacak.

Vanquish Yachts CEO’su Tom Steentjes; “Tüm Vanquish müşterileri, mübalağalı görünümde, devrimci tasarıma sahip ve çok güçlü, performanslı bir yat talep ediyorlardı. VQ90 Veloce, baş döndürücü 55 knot hızının yanı sıra, manevra kabiliyetinin üstüne bir de sıra dışı konforu ve dengesi ile kendinden çok söz ettirecek. Tasarım bünyesinde pek çok yenilik ile birlikte, diğer süperyatlarda görülmeyen benzersiz fikirleri barındırıyor. Bundan sonra yat sahipleri ile beraber, harika bir extreme süperyat yaratmak için çalışacağız.” dedi.

Bu arada Vanquish Yachts'ın halen deniz testleri devam eden yeni VQ48 motoryatı, 25 Haziran’da St. Tropez düzenlenecek olan tören ile yat sahibine teslim edilecek. Törene katılacak olan konukların teslim sonrasında yeni VQ48 ile açık denizlerde deneme seyrine çıkacakları da duyuruldu.

 
www.vanquish-yachts.com
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder