Satılık Tekneler

Van Geest ve Rob Doyle'dan 50M Yelkenli Süperyat
19.03.2014 Van Geest ve Rob Doyle'dan 50M Yelkenli Süperyat

Van Geest ve Rob Doyle'dan 50M Yelkenli Süperyat

Bu yeni konsept yelkenli hem hızlı bir yarış teknesi hem de konforlu seyir yapmaya uygun ve tasarımıyla göz alan bir süperyat isteyen bir müşterinin isteği doğrultusunda tasarlandı.  Bu doğrultuda Van Geest tarafından yapılan dış tasarımda zarif hatlar ve gövde şeridinin içine gizlenmiş lumbozlar göze çarpıyor.  Üst yapının cam panellerinde gölge ve ısı kontrolü sağlayabilen yeni cam teknolojilerinin kullanılması planlanıyor.

Rob Doyle tarafından gerçekleştirilen gövde mimarisinde oldukça geniş (10.5 m) en teknenin baş kısmına doğru mümkün olduğunca daralmadan devam ediyor.  Bu tekneye dar bir giriş açısı ve geniş bir iç hacim sağlıyor.  Tekne boyunca yer alan parapet teknenin dengesini arttırıyor ve hidrostatik küpeşte de ıslak zeminleri minimuma indiriyor.  Tasarımda hareketli bir salma düşünülmüş.

Van Geest ve Rob Doyle'dan 50M Yelkenli Süperyat

Yelkenli süperyatın iç alan planında geniş bir manzaraya ve beach club alanına direkt geçişe sahip bir master kamara,  üç adet misafir kamarası, açık bir salon, TV odası, ofis ve kütüphane, baş kısımda kapalı bir kokpit yer alıyor. Tüm iç mekanlarda mükemmel bir görüş alanı mevcut.  Süperyatta ayrıca üç mürettebat kamarası ve bir kaptan kamarası bulunuyor.  Garaj kısmında mürettebat için 4.2 metrelik bir hizmet botu, ve ayrıca ön güvertedeki özel bölmede de misafirler için 6 metrelik bir hizmet teknesi yer alıyor.


www.vangeestdesign.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder