Satılık Tekneler

Ünal Aysal'ın Yanan Teknesine 20 Milyon Dolar Ödendi
21.03.2016 Ünal Aysal'ın Yanan Teknesine 20 Milyon Dolar Ödendi 2016 yılının başlaması ile birlikte Abu Dhabi, Fethiye, Marmaris, Cowes ve ABD’deki Virgin adalarında üst üste gelen süperyat yangınlarında pek çok yat enkaza dönmüşken, bir yat sahibi için bu şanssız durum ortadan kalkıyor.

Barbie-süperyat-yangın

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal’a ait olan Barbie süperyatı, Marmaris Yalancıboğaz’daki Marmaris Yacht Marina’da, 4 Ocak 2016'da yanındaki 73 metre boyundaki Lurssen The One süperyatından sıçrayan kıvılcımlar ile alevler içinde kalmıştı.

Barbie-süperyat-yangın-2

Yangından sadece iki ay sonra Barbie süperyatının sigortacısı Hiscox MGA, yatın sahibine 20 milyon dolar tazminatın ödendiğini teyit ettiler.

Barbie-süperyat-yangın-3

Hiscox sigorta firmasının Sigorta Direktörü Paul Miller tarafından, geçtiğimiz hafta içinde konu ile ilgili bir açıklama yapıldı; “Barbie süperyatı sigortacılık sektöründe en kısa zamanda zararı tazmin edilen süperyat oldu. 60 gün gibi kısa bir süre içinde ödemeyi yapabilmiş olmamız, yat sahibinin yaşadığı bu travmatik olayı karşılamaya yetmez ama yardımcı olabilecektir.” dedi.

Barbie-süperyat-yangın-4

Barbie'nin sigorta poliçesi Yachtsure24 aracılığı ile satın alınmış ve aralarında İngiliz Londra Lloyd firması da olmak üzere 14 sigorta şirketince bir sendikasyon sigortası ile reasürans yapılmıştı.

marmaris-yacht-marina

Sigorta şirketlerince ödemenin yapılmış olmasına rağmen, Marmaris’teki yangının çıkmasına neden olan The One süperyatı sahibine, karşı zararlarının tazmini için kısa zaman içinde dava açmaları bekleniyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.