Satılık Tekneler

Uluslararası İstanbul Boat Show 35. Yaşını Kutluyor
03.10.2015 Uluslararası İstanbul Boat Show 35. Yaşını Kutluyor 35 yılda, 1 milyonu aşkın ziyaretçi, 7 bin firma ile 21 bin civarı yerli yabancı markanın katılımı ile sektörde yaklaşık 2 milyar dolar iş hacmi yaratan Türkiye’nin deniz üzerinde düzenlenen tek marin fuarı Uluslararası İstanbul Boat Show, 35’nci yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Yatçılık sektörün ilk ve en deneyimli Boat Show’u, 6-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port'ta deniz tutkunları ile buluşmak için gün sayıyor.

istanbul-boat-show-pendik

Türkiye’nin ilk ve en eski denizcilik fuarı Uluslararası İstanbul Boat Show, üç tarafı denizlerle çevrili ve 8.333 km kıyı şeridine sahip ülkemizde deniz üzerinde düzenlendiği için karada yapılan fuarların aksine 40 metreden uzun tekneler de dahil olmak üzere farklı boylarda megayat, süperyat, motoryat, yelkenli, katamaran ve sürat tekneleri ile çeşitli tekne donanımları, malzemeleri ve aksesuarları, 6 gün süresince 35. Uluslararası İstanbul Boat Show’da sergilenecek.

istanbul-boat-show-pendik

Dünyanın uluslararası kimlikteki ilk 45, Avrupa’nın ilk 5 denizcilik fuarları arasında yer alan Uluslararası İstanbul Boat Show’un bu yıl 35’nci yaşına girecek olmasından büyük heyecan duyduklarını belirten, UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı, “Sektörün en eskisi ve tecrübelisiyiz. 1981 yılından beri düzenlenmekte olan Uluslararası İstanbul Boat Show’da 35 yılda yaklaşık 7.000 firma, 21.000 civarı yerli ve yabancı marka ve 1 milyonu aşkın ziyaretçi yer aldı ve yaklaşık 2 milyar dolar da iş hacmi yaratıldı.  Bu süreçte Boat Show, katılımcıları ve ziyaretçileri ile gelişerek onların ihtiyaçlarına göre kendini geliştirdi. 2009 yılından bu yana Uluslararası İstanbul Boat Show’u deniz üzerinde düzenleyerek katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize en geniş yelpazede hizmet ediyor ve fırsatlar sunuyoruz” dedi. 

istanbul-boat-show-pendik

UBM’in en iddialı olduğu alanlardan birinin denizcilik olduğuna dikkat çeken Haluk Balcı, “En büyük gemi ekipmanları fuarı Marintec China gibi birçok önemli organizasyonu üstlenen şirketimiz, Cruise Shipping Miami'nin yanı sıra bütün 'Seatrade' etkinliklerinin de organizatörlerindendir. Sektördeki tecrübelerimizi Boat Show'a aktararak, İstanbul'u bu alanda bir cazibe merkezine dönüştürmek için çalışıyoruz. Akdeniz’in en büyük denizcilik fuarlarından biriyiz, 35. yılımızda hedefimiz sektörde daha etkin bir konuma gelmek” dedi.
35. Uluslararası İstanbul Boat Show’da uygulamalı ve uygulamasız derslerin yer alacağı seminer programı, sektöre ve iş dünyasında dair önemli isimler ile ödül almış tasarımcıların katılacağı marina sohbetleri, üniversitelerarası yelken ve kürek yarışları, deniz konulu sergiler gibi, katılımcı ve ziyaretçilerinin ilgisini çekebilecek çok sayıda etkinlik düzenleniyor.

istanbul-boat-show-pendik

35. Uluslararası İstanbul Boat Show, bilet satışlarından elde ettiği gelirin bir bölümünü, daha önceki yıllarda olduğu gibi, ülkemizde denizlerin korunması için mücadele eden en önemli sivil toplum örgütü TURMEPA/Deniztemiz Derneği’ne bağışlayacak. Böylelikle Boat Show takipçileri, bilet satın alarak aynı zamanda milyonlarca önce yıl yaşamın  başladığı ve halen sahip olduğu biyolojik çeşitlilikle insan da dahil milyonlarca canlının hayatta kalmasını sağlayan denizlerin korunmasına destek olacak


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder