Satılık Tekneler

Ultramar yeni mağazasını seçkin konuklarıyla kutladı
24.03.2014 Ultramar yeni mağazasını seçkin konuklarıyla kutladı

2014 yılında Süzer Grubu’ndan aldığı yatırımla faaliyetlerini genişleten Ultramar Yat, Süzer Plaza’daki yeni mağazasının açılışını renkli bir kokteyl ile kutladı. Ultramar Yat’ın ortağı Nihan Ertürk de Pessôa-Pardellas ile Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer’in ev sahipliğinde gerçekleşen gecede iş ve cemiyet yaşamından seçkin isimler bir araya geldi. Davet sırasında sergilenen Riva’nın ikonik modeli Aquariva Super davetlileri büyüledi.

Ultramar yeni mağazasını seçkin konuklarıyla kutladı

Lüks motor yat denince hem performans hem de tasarım açısından dünyanın en itibarlı markaları arasında gösterilen Riva ve Overmarine-Mangusta teknelerinin Türkiye’deki temsilciliğini üstlenen Ultramar Yat, 2014 yılında Süzer Grubu’ndan aldığı yatırımla faaliyetlerini genişletiyor. Bu işbirliğinin ilk meyvelerinden biri ise Ultramar’ın Süzer Plaza’daki yeni mağazasını açması oldu. Ultramar, mağazanın açılışını 20 Mart akşamı renkli bir kokteylle kutladı.

Ultramar Yat’ın ortağı Nihan Ertürk de Pessôa-Pardellas ile Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Süzer’in ev sahipliğinde gerçekleşen bu özel davet iş ve cemiyet yaşamından seçkin isimleri bir araya getirdi. Konuklar arasında Brezilya Başkonsolosu Luiz Henrique Pereira da Fonseca, Riva yatlarının sahibi Ferretti Group’un Avrupa, Orta Doğu, Afrika Bölge Direktörü Mario Chessa, grubun tasarım ekibi Officina Italiana Design’ın ortaklarından Sergio Beretta ve Riva Avrupa, Orta Doğu, Afrika Satış Müdürü Paola Procopio da bulunuyordu.

Ultramar yeni mağazasını seçkin konuklarıyla kutladı

Nihan Ertürk de Pessôa-Pardellas, “Konukların heyecanımızı paylaşması bizleri çok memnun etti. Bu büyüleyici gecede, bir anlamda Süzer Grubu ile ortaklığımızı da kutluyoruz. Bir arada bu sektördeki varlığımızı pekiştirmeye devam edecek ve böyle keyifli anlara vesile olacak nice adımlar atacağız” dedi. Ultramar ile prestijli bir ortaklığa imza attıklarını söyleyen Baran Süzer ise, “Ultramar’ın grubumuza kattığı dinamizmi bu geceki davette de görmek mümkün. Tüm konuklara bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” dedi.

Riva’nın ikonik modeli İstanbul’da

Davet sırasında Riva’nın 172 yıllık tecrübesi ile üretilen ve gerçek bir lüks ikonu haline gelmiş Aquariva modeli mağazanın önünde sergilendi. Aquariva’yı yakından görmek isteyen yat tutkunları Ultramar’ın Süzer Plaza’daki mağazasını kokteylden sonra da ziyaret edebilirler. Şimdiye dek Gucci tasarımcıları ve Marc Newson gibi isimlerce tekrar tekrar yorumlanan, Sophia Loren, Sienna Miller ve Orlando Bloom gibi isimlerin seçimi bu 10 metrelik model İtalyan asaletinin gerçek simgesi olarak gösteriliyor. 

Aquariva’daki mükemmeliyetçilik malzemelerden detaylara kadar her noktada kendini hissettiriyor. Kalifiye işçiliğin eseri bu teknede kullanılan krem rengi deri döşemeler ahşapla harika bir uyum oluşturmuş. Geleneksel ahşap teknikleri kullanılarak elde edilen maun güverte, Riva’nın sunduğu şıklık ve zarafet algısını yansıtıyor. Teknenin başaltında küçük bir kamara ve tuvalet bulunuyor. Kokpitin arkasında yer alan oturma grubu ve güneşlenme minderi günübirlik gezilerde yedi sekiz kişinin birlikte vakit geçirebilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış. Güneşlenme minderi ile oturma grubu arasından tamamen otomatik olarak tek tuşla açılan elektrikli bimini (tente) klasik hatlara sahip tekneye yenilikçi bir hava vermiş. Aquariva Super, onu tercih edenlere, zamana meydan okuyan klasik bir yatla mükemmel konforu yaşayabileceklerini hissettiriyor.

Ultramar yeni mağazasını seçkin konuklarıyla kutladı

İtalyan tasarımcılar Ultramar için bir ilki gerçekleştirdi

Aquariva’nın orijinal tasarımı Officina Italiana Design’ın ortakları Sergio Beretta ve Mauro Michelli’ye ait. İkili aynı zamanda 172 yıllık Riva tarihinde ve tüm dünyadaki ofisleri içinde bir ilke imza attılar. İtalyan tasarımcılar Beretta ve Micgelli, Ultramar’ın Süzer Plaza’daki yeni mağazasının da tasarımını gerçekleştirdiler.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder