Satılık Tekneler

Ulstein Group'tan Discovery Series platformu
10.06.2015 Ulstein Group'tan Discovery Series platformu
Ulstein Group, okyanuslar için bir platformu üç farklı amaç için kullanabileceğini açıkladı. Yeni açıklanan Discovery Series platformu, arama kurtarma gemisi, turistik gezi gemisi veya sahil güvenlik gemisi olarak son şeklini alabilecek.

Ulstein-Group'tan-Discovery-Series-platformu

Offshore deniz araçları tasarımı konusunda engin tecrübeye sahip olan Ulstein Group, Discovery Series konseptiyle adından çokça söz ettirecek. Keşfedilmemiş alanlarda yeni kavramlar ve yeni gelişmeler, Ulstein Group için her zaman ilham kaynağı olmuştur.

Ulstein-Group'tan-Discovery-Series-platformu-1

Ulstein Group CEO vekili Tore Ulstein, tanıtım ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Dünyanın % 70’i okyanuslar ile kaplı. Okyanuslarında % 80’i 3.000 metreden daha derin. Sadece Norveç’in okyanuslarda sahip olduğu bölge topraklarının altı katı büyüklüğündedir. Yaklaşık 100 yıllık denizcilik deneyimi ile, özellikle son yıllarda tecrübe kazanmış olduğumuz offshore deniz araçları konusunda, Ulstein Grup olarak arama kurtarma, turistik gezi ve sahil güvenlik gemileri gibi yeni açılımlar geliştirerek ismimizi daha da markalaştırmak istiyoruz. Denizlerde keşif ve turistik gezi arzusu her geçen gün artmakta. Kıyıların güvenlik ve devriyesi daha da önemli olmakta. Keşif, gezi ve güvenlik üç farklı konu, ancak hepsi de offshore deneyimimiz temel alındığında birlikte geliştirilebilir konular. Hepsi için temel gereksinimler aynı, ancak son görünümleri farklı. Ulstein yeni serisinde ana tasarım olarak aynı platformu kullanacak. Örneğin köprü üzerinde dikey pencereler, yenilenebilir enerji toplanması, birikimi ve alternatif malzeme kullanımı.” dedi.

Ulstein-Group'tan-Discovery-Series-platformu-2

Ulstein’ın yeni serisinin ince çizgilere sahip verimli gövde tasarımı, motor gücü ayarları, düşük sürtünme katsayısına sahip dip boyası ve alternatif gövde malzemeleri kullanımı ile azaltılmış toplam ağırlığı, hepsi yakıt tüketimin düşürülmesine etki eder. X-BOW® deniz tutuşunu ve konforu mükemmel hale getirir. X-BOW deniz araçları, sert denizde hız yapmayı veya daha düşük hızlarda da belirgin şekilde yakıt tüketimini azaltmaya yaramaktadır.

Ulstein-Group'tan-Discovery-Series-platformu-3

Bir devriye veya sahil güvenlik gemisi en sert havada bile dayanıklı olmalıdır ve hızını elde etmek için çok fazla güce sahip olmalıdır. Turistik gezi ve keşif gemilerinin ise daha fazla hıza sahip olmaları gerekir.
Alternatif gövde malzemeleri olarak, örneğin kompozit malzemeler ve güneş panelleri gibi alternatif enerji kaynağı malzemelerin kullanılması düşünülüyor. Yeni nesil deniz araçlarında enerji tasarrufu veya verimli enerji kullanımı daha da çok önem kazanıyor. Pil bankaları yenilenebilir enerjiyi depolamakta ve gerektiğinde kullanımı için hazır bulundurmakta. 

Ulstein-Group'tan-Discovery-Series-platformu-4 Ulstein-Group'tan-Discovery-Series-platformu-5

Tore Ulstein açıklamasının sonunda ise; “Tüm tasarımlarımız için genel kaidemiz, bütünsel ekolojik ayak izi anahtarımız oldu. Bu kategorilerdeki gemiler için düşük maliyetli gövdeler yapmak, bu gemilerin denizlerdeki dayanımını düşürmektedir. Biz, Discovery Series platformu ile offshore denizlerde hem düşük maliyetli, hem sağlam, hem de teknolojik bir seri elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
 
http://www.ulstein.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.