Satılık Tekneler

UIM XCAT Yarışları Devam Edecek
22.11.2016 UIM XCAT Yarışları Devam Edecek Ali Bin Hendi, geçen hafta yapılan Dubai yarışları sonrasında UIM XCAT yarışlarının geleceği hakkında görüşlerini açıkladı. Dünya Profesyonel Powerboat Birliği’nin (World Professional Powerboating Association (WPPA)) yeni CEO’su olarak atanan Ali Bin Hendi, 2016 sezonunun kapanması sonrasında yeni sezonun hazırlıklarına başlanacağını ifade etti.

UIM XCAT

Faaliyetlerini Dubai’de sürdüren WPPA organizasyonunun başına, geçtiğimiz günlerde atanan Ali Bin Hendi’ye göre, dört zamanlı motorların XCAT yarışlarında kullanılmaya başlamasının kendileri için yeni bir dönem başlatacağını ve Powerboat yarışlarına dünyanın farklı bölgelerinden taleplerin geleceğine inandıklarını söyledi.

Ali Bin Hendi
 
Ali Bin Hendi görüşlerini şöyle tanımlıyor; “UIM XCAT Dünya Serisi yarışları gibi elimizde harika bir ürünümüz var. Dört zamanlı motorların gelecek sezon kullanılacak olması ile yeni takımlarda eklenecek ve bu bizler için önemli bir adım olacaktır. Yeni motorların seride kullanılması ile, benim fikrime göre takımlar arasındaki farklar daha da azalacak ve şampiyon ancak sezon sonunda belirlenecektir.

Tabii ki, bu durum dünya şampiyonluğunu kazanan Victory Takımı üzerinde ilave bir baskı yapacaktır. Onlarda doğal olarak şampiyonluk unvanlarını devam ettirmek isteyeceklerdir. 2017 yılında tüm takımların kullanacağı yeni motorlar ile, tüm takımlarınhepsinin şampiyonluk unvanına erişmesi için eşit ortam sağlandığına inanıyoruz. Bundan sonra fark, sadece tekne kullanma başarısı ve pilotların becerilerinde olacaktır. Powerboat yarışlarının geleceğinde, hala önemli bir marka olmaya devam ediyoruz.” 

UIM XCAT-victory

Başladığı zaman Powerboat dünyasında büyük heyecan oluşturan, ancak 2016 yılının ortasında büyük bir hüsrana dönüşen UIM XCAT yarışlarının yeniden devam edebilmesi için, en büyük destek Sheikh Dr. Sultan Bin Khalifa Al Nahyan liderliğindeki, Abu Dhabi International Marine Sports Club (ADIMSC) ve Dubai International Marine Club (DIMC) yönetim kurulunca verilmiş. 

Dünyanın farklı ülkelerinde, eşit şartlarda Powerboat yarışlarında yer almak isteyen pek çok pilotun olduğunu biliyoruz. Hepsinin arzusu, kabul edilebilir mali koşullarda bu sporun içerisinde olabilmek. XCAT başladığında bunu vaat etmişti ancak, aradan geçen zaman için eşitlik koşullarının bozulması yarışları zora sokmuştu. Pilotlar için yeni sezonda, eşit koşullarda yarışların yeniden başlayacak olması rüyaların gerçek olması anlamını taşıyor.

UIM XCAT-2

Bu arada edinilen bilgilere göre WPPA, halen 2017 takvimini kesinleştirebilmek amacıyla Avrupa’da farklı yerler ile görüşmelerini sürdürüyor. Takvimde yeni yerlerin olma olasılığı ile birlikte, şampiyonaya yeni takımların katılması büyük bir şans olarak değerlendiriliyor. Kamuoyu ise en kısa zamanda, hem 2017 takvimini hem de 2017 yılında şampiyonada yarışacak takımları görmeyi arzuluyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.