Satılık Tekneler

UIM H2O Nations Cup’ta Zafer Rusya’nın
23.09.2016 UIM H2O Nations Cup’ta Zafer Rusya’nın Roman Vandyshev, UIM H2O Nations Cup yarışında Rusya takımını zafere taşıdı. Çin’in Shanghai kentindeki Dishui gölünde düzenlenen UIM H2O Nations Cup yarışında, günün ikinci yarışında ikinci kez birinci gelerek takımına bu yıl yeniden şampiyonluk kazandırdı. 

UIM H2O Nations Cup

UIM H2O Nations Cup yarışını, ilk kez 2014 yılında Belarus takımı adına kazanan Vandyshev, bu kez Andrei Panyushkin ile birlikte, Rusya adına toplamda 120 puan elde ederek şampiyonluğa ulaştı.

21 - 22 Eylül tarihlerinde Çin’de düzenlenen Dünya Uluslar Kupası Şampiyonasının Perşembe günü yapılan ikinci yarışında, Vandyshev bir başka usta işi yarış çıkarttı. İlk sırada başladığı yarışı sonuna kadar önde götürdü ve birinci sırada tamamladı. Takım arkadaşı Panyushkin ise, ilk yarışta olduğu gibi beşinci sırada bitirdi.

UIM H2O Nations Cup2

Lider durumda yarışa başlayan Rus pilot, ikinci yarışta Avustralyalı pilot Corey Davoll ile büyük mücadele içine girdi ve 25 tur boyunca liderliği bırakmadı. Saniyenin sadece 6/10’u fark ile damalı bayrağın önünden geçmeyi başardı. Avustralyalı pilot çok iyi puanlar kazanmasına rağmen, takım arkadaşı Brock Cohen’in ilk yarışı terk etmesi ve ikinci yarışa da başlayamaması nedeniyle ülkesine kupa götüremedi.

Yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle ikili kalkışta start alamayan 2008 F1H2O Dünya Şampiyonu Jay Price, diğer yarışların her ikisinde de üçüncülüğü elde ederken, dört kez dünya şampiyonu olmuş takım arkadaşı Scott Gillman ilk yarışı dördüncü ve ikinci yarışı da altıncı sırada bitirebildi. Her iki pilotun toplam puanları ile ABD takımı şampiyonada ikinciliği elde ettiler.

UIM H2O Nations Cup3

Geçen yılın Dünya Uluslar Kupası Şampiyonu, BAE takımından Rashed Al Qamzi ile Rashed Al Tayer, Amerikalı rakipleri üzerinde baskı kurmakta başarılı olamadılar ve sadece bir puan fark ile üçüncülüğü kazandılar.

Almanya takımı adına şampiyonaya ilk kez katılan Dietmar Kaiser ve Jorn Lassig, ülkelerine beşincilik ile geri dönüyorlar. Malezya takımından Kadri kardeşler altıncılığı elde ederken, Çin takımının pilotları Xiong Ziwei ve Ni Haojun yedinci oldu. İtalya takımının tek pilotu Roberto Lo Piano, elde ettiği 20 puan ile son sırada yer aldı.

UIM H2O Nations Cup4

2016 UIM H2O NATIONS CUP GENEL KLASMAN

1. Rusya – 120 puan
2. ABD – 100 puan
3. BAE – 99 puan
4. Avustralya – 77 puan
5. Almanya – 63 puan
6. Malezya – 49 puan
7. Çin – 29 puan
8. İtalya – 20 puan


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder