Satılık Tekneler

UIM F2 d’Italia Grand Prix
27.06.2016 UIM F2 d’Italia Grand Prix
Geçen yılın F2 şampiyonu İsveçli sporcu Pierre Lundin, tüm yarış boyu çok yakınında tutmayı başardığı Matt Palfreyman’ın önünde, İtalya’daki UIM F2 d’Italia Grand Prix'i kazanmayı başardı. UIM F2 Şampiyonasının 2. ayağı olan, İtalya’nın Campione kentinde düzenlenen UIM F2 d’Italia Grand Prix yarışı, pazar günü öğleden sonra yağan sağanak yağmur nedeniyle gecikmelerle başlayabildi.

UIM F2 d’Italia Grand Prix

Tüm hafta sonu boyunca etkili olan sağanak yağmur nedeniyle, yarışla ilgili olarak daha önceden açıklanan zaman dizgesinde sarkmalar yaşandı. Yarışta finiş çizgisini ilk olarak, İsveçli Pierre Lundin 39:08:67 derece ile geçti. İngiliz Matt Palfreyman, sadece 10 saniye ardından 2.liği kazanırken, 3.lüğü yine bir başka İsveçli Erik Edin elde etti.

UIM F2 d’Italia Grand Prix-2

45 turluk yarışa İsveçli Pierre Lundin ilk sırada başladı ve İngiliz Matthew Palfreyman hemen yarışın başında yaptığı atak ile 2.ci sıraya yerleşti. Tüm yarış boyunca ikilinin arası zaman zaman kapansa da yerleri değişmedi. Hemen arkalarında bir başka büyük çekişme 3.lük için yaşanıyordu. Yarışın ilk turlarında, İsveçli Erik Edin ile İtalyan çaylak pilot ve ilk yarışın birincisi Alberto Comparato arasında çekişme vardı. Daha sonra bu ikilinin arasına Alman pilot Nick Bisterfeld de katıldı ve üç ekip yarışın sonuna kadar sürekli yer değiştirerek 3.lük için mücadele ettiler. Yarışın son turunda, finiş çizgisinden ilk önce İsveçli Erik Edin geçti, onu Alman Nick Bisterfeld ve İtalyan Alberto Comparato izledi.

UIM F2 d’Italia Grand Prix-3

Lugano gölündeki UIM F2 d’Italia Grand Prix 'in ilk yarısı tamamlandığında, ilk turdaki 10 sıra az değişiklikler gösterse de büyük bir heyecan yaşanmadı. Ancak yarış sonuna doğru yaklaşıldıkça, 6. ve 10. sıra arasında büyük değişimlere sahne oldu.  Alman Stefan Hagin yaşadığı mekanik sorunlar nedeniyle yarışı tamamlayamadı, ama Birleşik Arap Emirliklerinden Al-Mehairbi 14. sırada finiş gördü.

UIM F2 d’Italia Grand Prix-4

Hava koşulları büyük bir şanssızlık oldu ancak, koşullar her pilot için aynıydı. Zorluk en çok, organizasyon görevlileri ve seyirciler için oldu. Yarışa çok etkileyici bir katılım sağlanmıştı. Toplam 25 ekibin kayıt yaptırdığı ve 20 ekibin bugün start aldığı UIM F2 Campione d’Italia Grand Prix yarışında, 17 ekip finiş çizgisinden geçmeyi başardı. Şampiyonanın ilk yarışı olan Finlandiya Grand Prix’de ise, ancak 7 ekip finişe ulaşabilmişti. Olaya bu yönden baktığımızda ise, hava koşullarının kötü olması pilotların daha dikkatli olmasını sağladı ve çoğu finişe ulaştı diyebiliriz.

UIM F2 d’Italia Grand Prix-5

UIM F2 Şampiyonasının 2. ayağı sonrasında ise, şampiyonada İtalyan Alberto Comparato toplam 27 puan ile lider durumda ve onu İtalya Grand Prix yarışını kazanan Pierre Lundin 20 puan ile izliyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder