Satılık Tekneler

UIM F1H2O Yarışları Tayland’da Yapılacak
01.03.2016 UIM F1H2O Yarışları Tayland’da Yapılacak
Ekim ve Kasım aylarında yapılacak olan UIM F1H2O yarışlarının nerede olacağı kesin değildi. Alınan bilgilere göre, Asya kıtasında yapılması planlanan yarışlar için ibre Singapur ve Tayland’a dönmüş durumda.

UIM F1H2O

UIM F1H2O organizasyon komitesi ile Tayland Krallığı Turizm ve Spor Bakanlığı, bu yıl ki 10 ayaktan oluşacak UIM F1H2O Formula1 yarışlarının bir ayağına, Phuket'in ev sahipliği yapması konusunda görüşmelerine başladı. 

Tayland Krallığı Turizm ve Spor Bakanlığı Phuket ofis direktörü Santi Pawai, Phuket gazetesine verdiği demeçte; “Bu organizasyon Tayland ve Singapur arasında bir ortak girişim olacak. Yarışların Phuket’te 4-6 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenmesi konusunda görüşmeler yapılmaktadır.” dedi.

UIM F1H2O-2

Ayrıca Santi Pawai; “Yarışların nerede düzenleneceği konusunda tam bir mutabakata varamadık. Fakat, Karon, Cherng Talay ve Laguna yarışların düzenlemesi için görüşmekte olduğumuz yerler. UIM F1H2O organizasyon komitesi ve Singapur’dan bir ekip potansiyel yerleri inceleyerek, son kararlarını verecekler.” diye açıklamada bulundu.

UIM F1H2O organizasyon komitesi ile Asya’nın bu bölgesindeki işbirliği eski yıllara dayanmaktadır. Singapur’da daha önceki yıllarda pek çok F1H2O yarışları düzenlenmişti. Daha önce Tayland da bir kez takvime alınmıştı ancak, Phuket sahillerini tropikal fırtına ve kasırganın vurması sonrasında yarış iptal edilmişti. 

UIM F1H2O-3

UIM F1H2O World Championship yarışları sezonu, 1 - 5 Mart 2016 tarihlerinde Dubai Grand Prix ile başlayacak. Daha sonra şampiyona 2 - 4 Mart 2016 tarihlerinde Abu Dhabi’de devam edecek. Avrupa kıtasındaki yarışlardan sonra şampiyona Asya kıtasına yönelicek.

UIM F1H2O-4

UIM F1H2O World Championship yarışlarının 2016 takvimi, yine Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki son iki yarış ile tamamlanacak. Sondan bir önceki yarışlar 7 - 9 Aralık’ta Abu Dhabi’de, final yarışları ise Sharjah’da gerçekleşecek.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder