Satılık Tekneler

UIM F1H2O World Championship, Sezona Dubai’de Başlayacak...
06.02.2016 UIM F1H2O World Championship, Sezona Dubai’de Başlayacak...
UIM F1H2O World Championship yarışları Dubai’de başlıyor. Yarışların organizatörü Idea Marketing ile Dubai International Marine Club (DIMC), sezonun açılış yarışını 2 - 4 Mart 2016 tarihinde yapmak üzere ve gelecek yılları da kapsayan bir sözleşme imzaladılar.

UIM-F1H2O-World-Championship

Dubai’de ilk kez düzenlenecek olan F1H2O Dünya Şampiyonası yarışları için, Idea Marketing’den Başkan yardımcısı Lavinia Cavallero, Genel Müdür Raimondo Di San Germano, Lojistik Direktörü Alec Cavallero ve UIM Gözlemcisi Luis Ribeiro incelemelerde bulundular ve parkura onay verdiler. Şampiyona daha önceki yıllarda, Birleşik Arap Emirliklerinin daha korumalı ve sakin deniz koşulları olan, Abu Dhabi ve Sharjah emirliklerinde yapılmıştı. Ancak, daha açık deniz koşulları olan Dubai, yarışlara ilk kez ev sahipliği yapacak.

UIM-F1H2O-World-Championship-2

İmza töreninde konuşan Raimondo Di San Germano; “Dubai hükümetine, DMIC yönetim kuruluna ve Victory Takımına teşekkür ederiz. Dubai gibi gerçekten motonotik sporunda büyük destek gören parkuru takvime eklemekten dolayı çok mutluyuz.” dedi. 

F1H2O Dubai Grand Prix, 1 - 5 Mart 2016 tarihleri arasında DIMC tarafından düzenlenen Dubai International Boat Show sırasında gerçekleşecek. Daha önceki yıllarda Offshore Class1 ve XCAT yarışlarına sahne olduktan sonra, 2016 yılında da F1H2O yarışlarına 2 - 4 Mart 2016 tarihlerinde ev sahipliği yapacak. 

UIM-F1H2O-World-Championship-3

UIM F1H2O World Championship yarışlarının 2016 takviminde, maalesef yine “TBA” yani daha sonra açıklanacak pek çok bölüm bulunuyor. Şampiyona 10 yarıştan oluşacak. Mart ayında Birleşik Arap Emirliklerinden Dubai şehrinde başlayacak olan şampiyona, daha sonra üç yarışlık Avrupa serisine başlayacak. 3 - 5 Haziran’da Hırvatistan’da, 15 - 17 Temmuz’da Fransa’nın Evian kentinde, 29 Temmuz’da ise Portekiz’in Porto kentinde yarışlar düzenlenecek. 

Avrupa yarışları sonrasında, şampiyonanın Asya yarışları serisi başlayacak. Asya’daki ilk mücadele 2 - 4 Eylül’de Çin’in Harbin kentinde, 1 - 3 Ekim’de ise yine Çin’in Liuzhou kentinde düzenlenecek. Şampiyonanın Asya kıtasında olacak daha sonraki iki yarışı hakkında henüz net bilgi verilemiyor. Yalnızca, yarışların 14 - 16 Ekim ve 4 - 6 Kasım tarihlerinde olacağı biliniyor.

UIM-F1H2O-World-Championship-4

UIM F1H2O World Championship yarışlarının 2016 takvimi, yine Birleşik Arap Emirliklerindeki son iki yarış ile tamamlanacak. Sondan bir önceki yarışlar 7 - 9 Aralık’ta Abu Dhabi’de, final yarışları ise Sharjah’da gerçekleşecek.

Açıklanan takvimde ilk yarışların düzenleneceği 2 - 4 Mart tarihleri, UIM Dünyasında bazı tepkilere neden oldu. Aynı hafta sonu, 5 Mart gecesi Monako’da düzenlenecek 2015 şampiyonlarının ödül alacakları, UIM Awards Giving Ceremony ile çakışan yarışlar nedeniyle camia ikiye bölünecek. Geçen yılın F1H2O şampiyonu Philippe Chiappe’yi ise, Salle des Etoiles’de 2015 zafer kupası alabilmesi için zorlu bir seyahat programı bekliyor.

UIM-F1H2O-World-Championship-takvim

Camiadan bazı üst düzey görevliler, yarışlar ile ödül töreninin birer hafta ara ile gerçekleştirilmesinin daha doğru bir karar olacağını yüksek sesle dile getirmekteler. Çünkü, Monako dünyanın çok ünlü bir yeri olmasına rağmen, Nice havaalanına dünyanın farklı yerlerinden bir çok sefer bulunmuyor.

www.f1h2o.com
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder