Satılık Tekneler

UIM F1H2O Grand Prix'in kazananı Jonas Andersson oldu
12.12.2016 UIM F1H2O Grand Prix'in kazananı Jonas Andersson oldu Team Sweden ekibinin pilotu Jonas Andersson, bu hafta sonu yapılan UIM F1H2O Grand Prix of Abu Dhabi yarışını, baştan sona lider götürerek kazanmayı başardı. Yarış boyunca 14 tur içinde üç kez kaza oldu ve sarı bayraklar sallandı. 2009 yılından bu yana ilk kez yarış kazanan Jonas Andersson, yarış sonrasında duygularını; “İnanılmaz, sadece inanılmaz” diyerek dile getirdi. “Yeniden verilen startları idare edebilmek hiç kolay olmadı. Onuncu turdan sonra motor dönüşlerde bayılıyordu ve rakipler yaklaşıyordu. Fakat şanslıydım, yeniden kazanmak muhteşem.” dedi.Yarışta ikinciliği ise, şampiyona lideri Philippe Chiappe elde ederek sezonun son yarışında, peş peşe üçüncü kez dünya şampiyonluğunu kazanma fırsatını devam ettirdi. Philippe Chiappe'nin şampiyonluğu kazanması için son yarıştan alacağı 1 puan yeterli olacaktır. Chiappe yarış sonrasında; “Bugün yarışı tamamlamak önemliydi, risk almadan puan almayı başardık. Yaşadığımız koşullar hiç kolay değildi. Özellikle rüzgar, kazalar ve yeniden verilen startlar..Fakat şampiyonluğun son yarışa kalması da bence iyi oldu.” dedi.

Team Abu Dhabi pilotu Alex Carella, bir gün önce babasını yitirmesine rağmen bu zorlu günde yarışta üçüncülüğü kazanmayı başardı. Alex; “Çok çılgın bir yarıştı ve hayatımın en zor günüydü. Babam için podyumda olmayı çok istiyordum ve bunu yarışın son metrelerinde elde edebildim. Bu derece hem beni, hem ailemi çok mutlu etti. Şu anda çok farklı duygular içindeyim.” diyerek duygularını dile getirdi.Andersson, yarışın başında birinci pozisyonda start almanın tüm avantajları kullandı ve Chiappe, Erik Stark ve Torrente’nin önünde yarışı hep lider durumda sürdürdü. Yarışın 9. turunda Chiappe’nin, CTIC F1 Shenzhen China takımından arkadaşı Xiong Ziwei’nin takla atması sonrasında, yarışta 4 tur boyunca sarı bayrak gösterildi. Ama hemen sonrasında Emirates Racing ekibinden Al Hameli dramatik bir kaza yaptı.

Üçüncü kaza ise, yeniden verilen starttan iki tur sonra oldu. Team Sweden ekibinin ikinci pilotu Jesper Fors, start düzlüğünde takla attı. 22. turda yeniden start verildi, ondan sonra 45. tura kadar başka kaza olmadan yarış tamamlandı. Abu Dhabi Grand Prix sonrasında, şampiyonluk sezonun son yarışı Sharjah Grand Prix’ye taşındı. Şampiyonlukta iki aday bulunuyor. Favori Philippe Chiappe, son yarıştan alacağı bir puan ile şampiyonluğunu ilan edecek. Shaun Torrente’nin şampiyon olabilmesi için hem rakibinin puan alamaması, hem de kendisinin yarışmayı kazanması gerekiyor. Sezonun son yarışı 14 -16 Aralık 2016 tarihlerinde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sharjah emirliğinde yapılacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.