Satılık Tekneler

UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah'ın kazananı Torrente oldu.
19.12.2016 UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah'ın kazananı Torrente oldu. Shaun Torrente, UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah yarışında yapabileceği her şeyi yaparak, muhteşem bir şekilde yarışı kazandı. Peşinden hiç ayrılmayan Fransız Philippe Chiappe, 2016 UIM F1H2O Dünya Şampiyonluğu tacını kaparken, yarışta üçüncülüğü Fin pilot Sami Selio elde etti.

UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah

Sezonun son yarışını kazanan Victory Team ekibi, katıldıkları şampiyonanın ikinci yılında takımlar sıralamasında üçüncülüğü de kazandı. Çin CTIC F1 Shenzhen takımı birinci olurken, ikinci sırada da Mad-Croc Baba Racing yer aldı.

Chiappe, yarışa muhteşem bir başlangıç yaptı. Yarışın başında pole pozisyondaki Jonas Andersson, şampiyonluk adayı Torrente de Andersson’u geçerek onu, arkadaki gruptaki Erik Stark, Bartek Marszalek ve Alex Carella arasında bıraktı.

UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah.

45 turluk yarışın 14. turunda Chiappe’nin takım arkadaşı Xiong Ziwei takla atınca, yarışta sarı bayraklar sallanmaya başladı. Beş tur boyunca ekipler yerlerini korudular. Sarı bayraklar indirildiğinde Torrente ani bir hareket ile Chiappe’nin önüne geçti ve yarış sonuna kadar pozisyonunu koruyarak Chiappe’nin yarış dışı kalmasını bekledi.

UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah..

Sami Selio öndeki gruba katıldıktan sonra, 20. turda Carella’yı geçerek dördüncü sıraya yükseldi. Ancak İtalyan pilot bir sonraki turda yerini geri kazandı. 23. turda ise Stark hata yaptı ve geri düştü. Selio ise Carella’nın sürekli hata yapması için baskı yapmaya devam etti. Carella ve Selio ikilisi bir yandan kendi aralarında mücadele ederken, bir yandan da yarışa üçüncü sırada devam eden Andersson’u geçmeye çabalıyorlardı. Yarışın 28. turunda Sami Selio Anderssonu geçerek üçüncülüğe ulaşırken, Andersson sezonunun son yarışını dördüncü sırada bitirdi.

UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah...

Önde ise Torrente, damalı bayrağın altından birinci sırada geçtikten 25,77 saniye sonra, Fransız Chiappe finiş çizgisini geçtiğinde 2017 sezonunun şampiyonluğunu ilan etti.

Yarışta üçüncülük mücadelesine giren Alex Carella yarışın 42. turunda yarış dışı kaldı. Team Abu Dhabi ekibinden Thani Al Qamzi yarışın 31. turunda, Rashed Al Qamzi ise 11. turda yarışa veda ettiler. Sıralama turlarında başarılı sonuç yakalayan Bartek Marszalek, yarışta önce gerilerde kaldı sonra da 28. turda yarış dışı kaldı.

UIM F1H2O Grand Prix of Sharjah...

Üç kez UIM F1H2O dünya şampiyonu olan Philippe Chiappe, Sharjah’da kazandığı sonuç ile Dubai ve Portekiz’de yarışı kazandıktan sonra Çin’den beri peş peşe kazandığı podyum başarıları ile şampiyonluk hedefine ulaştı.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.