Satılık Tekneler

UIM F1H2O Dünya Şampiyonası Start Alıyor
03.03.2016 UIM F1H2O Dünya Şampiyonası Start Alıyor
Dubai, her zaman Class 1 Dünya Offshore Powerboat Şampiyonası için bir numaralı mekan olmuş ve dünyaca ünlü Victory Takımı burada kazandığı zaferler ile efsane olmuştu. Önümüzdeki üç gün süresince UIM F1H2O Dünya Şampiyonasına, F1H2O Dubai Grand Prix yarışı ile ev sahipliği yapacak. F1H2O Dubai Grand Prix halen devam etmekte olan Dubai International Boat Show ile birlikte sahne alacak.

F1H2O Dubai Grand Prix

F1H2O Dubai Grand Prix’in resmi olmayan antrenman turlarının başlaması ile, göstergeler F1H2O Dünya Şampiyonasının 33 yıllık tarihinin en iyi yıllarından birisinin start almış olabileceğini gösteriyor. Beş dönüşlü 1,96 kilometre (1,22 mil) uzunluğundaki parkur, yeni Dubai’nin tam kalbinde çok hızlı bir yarışa sahne olacak ve harika görüntüler ortaya çıkacak.

F1H2O Dubai Grand Prix-2

Bir saat süren antrenman turları sırasında Emirates takımından İsveçli pilot Erik Stark, 43 saniye ile en hızlı zamanı yaparken onu, Team Abu Dhabi ekibinden İtalyan Alex Carella çok yakın bir zamanla takip etti. Victory Team teknesindeki Amerikalı pilot Shaun Torrente ise, onları saniyenin on üçü kadar geriden izledi. 2016 yarış sezonunun başlangıç yarışı öncesinde, bu sezon şampiyonluk için kapışacak pilotların isimleri de belirlendi. Bazı yeni isimler yarışlarda start alacak.

F1H2O Dubai Grand Prix-3

Çaylak Alman Mike Szymura, bu yıl EMIC Team ekibinde Christophe Lariot’un yerine geçecek. Christophe Lariot, bu yıl kendini emekliye ayıran Youseff Al Rubayan yerine Team Atlantic ekibinde start alacak. Eski Dünya UIM F2 Şampiyonu Ivan Brigada ise, Scott Gillman yönetimindeki Emirates Racing Team ekibinde Ahmed Al Hameli’nin yerine geçecek. Ivan Brigada, 5 yıl önce UIM F1H2O Dünya Şampiyonasında Guido Cappellini’nin Tamoil takımında start almıştı.

F1H2O Dubai Grand Prix-4

İtalyan pilot Ivan Brigada, yer aldığı ikinci Emirates Team teknesi ile uzun bir aradan sonra döndüğü şampiyonada, dördüncü en iyi zamanı yaparak bu yıl şampiyonanın iddialı isimleri arasında olacağının sinyallerini verdi.

F1H2O Dubai Grand Prix-5

Sezonun ilk yarışının antrenman turlarının son 10 dakikasında, rüzgarın azalması hızların artmasına ve daha iyi derecelerin ortaya çıkmasına olanak verdi. Bu arada pilotlar, en doğru olduğunu hissettikleri ve en hızlı olabilecekleri pervaneyi bulabilmek için denemeler yaparlarken, İsveçli pilot Erik Stark üçüncü dönüşte biraz fazla sınırlarını zorlayınca takla atmaktan kurtulamadı. Osprey Rescue Team, derhal yara almayan pilotu ve çok fazla zarar görmeyen teknesini parkur dışına çıkarttılar.

F1H2O Dubai Grand Prix-6

UIM F1H2O Dünya Şampiyonasının F1H2O Dubai Grand Prix organizasyonu, Perşembe günü 15:30’da yapılacak olan resmi sıralama turları ile devam edecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.