Satılık Tekneler

UIM Class 1 World Powerboat Championship'te 2.Gün
20.10.2014 UIM Class 1 World Powerboat Championship'te 2.Gün

2. Günün Kazananları Fendi Racing ve Aquasport
Luca Fendi ve Giovanni Carpitella ikilisi birlikte ilk birinciliklerini kendi evlerinde İtalya Grand Prix’de nefes kesen bir mücadele sonrasında kazandılar. V1 kategorisinde de Aquasport takımından Daniel Cramphorn ve Nico Huybens ikilisi egemenliklerini rakiplerine kabul ettirdiler.


Yarışta ilk iki sırada start alan Victory ve LFF10 ekipleri heyecanlı bir ilk tur yaşattılar, Fendi ve Carpitella pole pozisyon avantajı ile ilk şamandıra dönüşünü önde geçti ve ikili arasındaki mücadele start finiş çizgisine kadar devam ettiğinde, LFF10 teknesi çizgiyi sadece santimlerle ifade edilecek şekilde önde geçti.

O andan itibaren LFF10 ekibi arayı açmaya başladı, uzun turlarda ise fark konusu kafaları karıştırdı. Yarışın 7. turu tamamlandığında Cumartesi gününün birincisi, geçen yılın Dünya Şampiyonu Victory takımın net 7 saniye önünde olduğu anlaşıldı. Dokuzuncu turda ise Arif Al Zaffain ve Nadir Bin Hendi ikilisi bir motor arızası nedeniyle yarışı terk etmek zorunda kaldılar.
cLass 1- Italian grandprix

Fendi ve Carpitella ikilisi kalan yedi turu tek başlarına tamamladılar, birlikte aldıkları 25 start sonrasında en yakın rakiplerinin 30 saniye önünde damalı bayrağın önünden ilk sırada geçerek ilk birinciliklerini kazandılar. Luca Fendi yarış sonrasında “Bizim için acayip bir yarıştı ve yarıştaki mükemmel startımız sonrasında kazandık, kendi evimizde kazanmak da inanılmaz bir keyif oldu. Bugün Fendi ve Victory’nin aynı düzeyde olduğunu gösterdik. İlk şamandıra dönüşünde onlara çok dikkat ettik, hatta geçebilmeleri için yer de bıraktık. Yan yana geldiğimizde Giovanni biz önde döndük.” dedi.

Liderlik kapışması ardında ise bir başka ikili mücadele de tüm yarış boyunca sürdü; Relekta-Zabo-Isiklar ve Abu Dhabi ekiplerinden Uğur Işık ve Christian Zaborowski ikilisi rakiplerini 3. turda geçtiler ancak Abu Dhabi ekibi 7. turda yeniden öne geçti. Victory ekibinin yarış dışı kalması sonrasında da yarışta ikincilik basamağına yükseldi. Rakibi ile arayı 20 saniye açan Gary Ballough ve John Tomlinson ikilisi yarışın son turunda benzinlerinin bitmesi nedeniyle yavaşladılar, tabii ki ikinciliği de Relekta-Zabo-Işıklar’a hediye ettiler.

Yarışta üçüncülüğü ise Guido Cappellini ve Mikhail Kitashev ikilisinden kurulu New Star-Poliform teknesi kazandı. 

Ugur isiklar

Chaudron takımı Aaron Ciantar ve Dominique Martini ile V1 Avrupa Şampiyonu

Aquasport takımından Daniel Cramphorn ve Nico Huybens Cumartesi günü rakiplerini yakalamamanın acısını önce sabah yapılan sıralama turlarında çıkarttı. Sonrasında da Chaudron ve Tommy One önünde kesin bir galibiyet elde ettiler. Daniel Cramphorn “Bugün şeytanın bacağını kırdık, mükemmel bir yarıştı. Yarışa ilk sırada başladığınızda istediğiniz gibi yarışı yönetebiliyorsunuz. Önümüzde bir trafik yoktu, ilk başta Chaudron ile bir kapışmamız oldu, tekne mükemmel tepki verdi. Bu galibiyeti Mike Fiore’e armağan ediyorum.” dedi.

İlk gün yarışı tamamlayamayan Aaron Chiantar ve Dominique Martini ikilisi hem yarışta ikinciliği hem de Avrupa Şampiyonluğunu kazandılar. İlk günün bir başka mağduru Maurizio Schepici ve Stefano Bonanno ikilisi de yarışı üçüncü sırada tamamladılar.

Victory- Class 1

Class 1 Dünya Şampiyonası Puan Durumu

1 3 Victory 69

2 91 Relekta-Zabo-Isiklar 55

3 74 New Star – Poliform 41

4 10 LFF10 40

5 8 LFF8-Polimersan 27

6 5 Team Abu Dhabi (2) 19

7 5 Team Abu Dhabi 7

V1 Dünya Şampiyonası Puan Durumu

1 55 Chaudron 47

2 26 Aquasport 46

3 4 Bernico - New Star 40

4 60 Tommy One 39

4 81 Karelpiu RG87 39

6 47 Silverline 32

7 66 Hercules Sagemann 12


http://www.class-1.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder